Szkoła Podstawowa nr 4 Herb Nowy Targ Menu

Ważne wydarzenia przedszkola w roku szkolnym 2014-2015 

 

02.06.2015r. Mamo, Tato, serce mówi mi, że aniołami jesteście WY!

Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. Przedszkolaki oddziału 0a także postanowiły w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też w dniu 2.06.2015r.  wystąpiły w uroczystym przedstawieniu z okazji Dnia Rodziców. To dla nich przez wiele tygodni przygotowywali uroczyste przedstawienie. Uroczystość rozpoczęła się dostojnym tańcem jakim był "Polonez". W dalszej kolejności dzieci zamieniły się w wiosenną łąkę dając znakomity popis swoich recytatorsko-wokalnych zdolności i umiejętności, śpiewając piękne piosenki oraz deklamując wierszyki dla mamy i taty. Na twarzach rodziców widać było radość i ogromne wzruszenie, a swoje pociechy nagrodzili gromkimi brawami. Dzieci złożyły rodzicom serdeczne życzenia oraz wręczyły upominki własnoręcznie wykonane, a w tle rozbrzmiewała piosenka pani Urszuli Sipińskiej pt.: "Cudownych rodziców mam". Nie zabrakło również wspólnych zabaw i konkursów.

Na zakończenie zaprosiliśmy wszystkich gości na wspólny, słodki poczęstunek przygotowany przez niezawodne mamy naszych przedszkolaków. Był to bardzo udany, miły i wesoły dzień. Zapraszamy do szkolnej galerii zdjęć.


26.05.2015r. Mamo, moja mamo...

Dzień 26 maja to najpiękniejszy dzień w roku. Dzień ten ustalono, aby mamy odczuły jak ważna jest ich rola w życiu dziecka i jak są przez nie kochane. Tatusiowie obchodzą swe święto 23 czerwca, ale że dla przedszkolaka ważna jest rodzina, Dzień Ojca i Matki zorganizowano razem, by nikomu nie było przykro. Przedszkolaki z klasy 0B rozpoczęły swój występ dla rodziców tańcem "Polonez", jak przystało na tak ważne wydarzenie. Pochwaliły się też znajomością języka angielskiego w piosence "We are happy". W inscenizacji "Śniadanie dla mamy" pokazały, że codzienna praca mamy w domu wymaga wielu umiejętności i nie jest tak prosto podołać wszystkim obowiązkom. Poprzez wiersze i piosenki wyraziły swą wdzięczność, szacunek i miłość do rodziców. Na koniec rodzice wspólnie z dziećmi bawili się w zabawy integracyjne np.: "Orzeszek". Zwieńczeniem było wręczenie upominków i zaproszenie rodziców do klasy na wspólny poczęstunek.


11-13.05.2015r. DNI Z KSIĄŻKĄ W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

W dniach 11.05.2015-13.05.2015 w oddziałach przedszkolnych odbyły się "Spotkania z książką" prowadzone przez panią Zosię Śmiałkowską, osiedlową bibliotekarkę.

W dniu 11.05.2015 dzieci wysłuchały opowiadania Adama Mickiewicza "Powrót taty"- po przeczytaniu utworu rozgorzała dyskusja na temat opisanych w nim wydarzeń. Pani Zosia wraz  z nauczycielkami oddziałów przygotowały rebusy na temat znanych bajek: "Słoń Trąbalski", "Chatka Puchatka", "Król lew"czy "Królowa Śniegu" itp. Pani Zosia przygotowała dla nas wiele ciekawostek na temat bajek i swej pracy jako bibliotekarki. A dla rozrywki śmieszne pytania np. Jaki jest murzyn jak wpadnie do Morza Czerwonego?, Dlaczego kogut zamyka oczy, gdy pieje? i wiele innych. Druga część spotkania to zajęcia plastyczne. Każdy z nas w grupie musiał narysować sceny z wylosowanej bajki. Następnie omówiono treść rysunków i ich zgodność z bajką.

12.05.2015 - w tym dniu układaliśmy puzzle bajkowe i bawiliśmy się na powietrzu w różne znane zabawy ruchowe ze śpiewem.

13.05.2015 - to ostatni dzień z książką. Na pożegnanie z książką usłyszeliśmy bajkę pt. "Tomcio Paluch" oraz informacje o tym, że każda książka w bibliotece ma swoją kartę czyli "dowód", by nie zginęła. Były też konkursy wiedzy o książce i miłe upominki.


28.04.2015 - "Bądź dobry jak chleb..."-  wizyta przedszkolaków w piekarni

"Chleba chcę,
Lecz i wiedzieć  mi się godzi
Z czego też to chleb  się rodzi."

"Jak powstaje chleb?" - na to pytanie nasze przedszkolaki już doskonale znają odpowiedź. 28 kwietnia 2015 wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do piekarni państwa Ewy i Tadeusza Mozdyniewicz w naszym mieście. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć sklep a w nim na półkach różnego rodzaju pieczywo i słodkie wypieki. Słuchając informacji zwiedziły wnętrze piekarni. Pracownicy piekarni pokazali kolejne etapy powstania chleba. Dzieci na własne oczy mogły zobaczyć jak piekarz przygotowuje ciasto na chleb, od momentu przygotowania zakwasu poprzez uformowanie do wypieku pieczywa. Przedszkolaki zapoznały się również z rodzajami maszyn, które pomagają piekarzowi w pracy, między innymi z maszyną: do krojenia pieczywa, formułowaniu bułek, rogali, piecem elektrycznym itp.

Dziękujemy właścicielom za możliwość zwiedzenia piekarni, poznania pracy piekarza i zapoznania tajnikami wypieku pieczywa. Na koniec dzieci podziękowały i wręczyły upominek właścicielom upamiętniający naszą wizytę w piekarni. Na zakończenie pobytu, każdy przedszkolak otrzymał słodką bułkę do zjedzenia. Droga powrotna okazała się miła, wyczerpująca i pachnąca, gdyż zapach  słodkich wypieków roznosił się po okolicy. Było interesująco i pachnąco.

W oczekiwaniu na autobus MZK przedszkolaki miło spędziły czas na placu zabaw.


30.01.2015 -"Kiedy Babcia była mała, to fartuszek krótki miała... A gdy Dziadek był malutki, to nie nosił adidasów tylko butki..."

W tym radosnym dniu przedszkolaki z oddz. 0a ze swymi starszymi kolegami i koleżankami przywitały przybyłych gości - swoich Dziadków i Babcie.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. Wnuki to czują i wiedzą dlatego zaprosiły swoje babcie i dziadków do szkoły na to najpiękniejsze ze wszystkich świąt, żeby podziękować im za dobro i wyrazić im swoją miłość. Dzieci przedstawiły swoim "Dziadkom" krótką inscenizację pt: "Zagubione bajeczki", najpiękniejsze piosenki, taniec i wiersze. Wręczyły również zaproszonym gościom wykonane przez siebie upominki: drewniane pudełeczka i serduszka - wykonane na warsztatach techniką de coupage. Dzieci cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek dla babci i dziadka. Natomiast goście z dumą patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami podziękowali im za występ. Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy i do wspólnej zabawy przy muzyce. Odbyły się również konkursy: należało odgadnąć po głosie swoją pociechę, zaprojektować i ubrać swoją pociechę przy użyciu rolki  papieru toaletowego. W nagrodę za udział w konkursach babcie i dziadkowie otrzymali medale. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości - dzień, który na długo pozostanie w naszych sercach.


23.01.2015 - "Bo to bardzo ważna sprawa, żeby zdrowe zęby mieć!"

W dniu 23 i 30.01.2015 udaliśmy się do kliniki stomatologicznej - Pani Urbaniak, która w formie zabawy opowiedziała dzieciom, jak należy dbać o zęby. Pani doktor zademonstrowała prawidłowe mycie zębów oraz wyjaśniła, czego nie wolno jeść, aby w ząbkach nie pojawiały się bakterie! Dzieci miały okazję samodzielnie ćwiczyć prawidłowe mycie zębów na specjalnej, przystosowanej do tego celu "szczęce" - odlewie gipsowym. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały również narzędzia dentystyczne, gabinety, miejsca RTG i nauczyły się rymowanki. Dzieci oglądały bajki edukacyjne: "Zuzię boli ząb" i "Wróżka Zębuszka". Na zakończenie spotkania dzieci rysowały obrazki o czystości zębów i otrzymały upominki w postaci kolorowanek oraz cenne wskazówki, jak dbać o higienę jamy ustnej. To było spotkanie pełne wrażeń. (zapraszamy do galerii).


22.01.2015 - Dzień Babci i Dziadka w 0B

To był bardzo wzruszający dzień tak dla dzieci jak i babć i dziadków w naszej klasie. Od rana niecierpliwie czekaliśmy na swoich ukochanych gości, aż w końcu przyszedł ten upragniony moment. Przygotowaliśmy się dobrze i choć dziadkowie chcieli  podpowiadać swoim wnukom w konkursie "Familiada", to my i tak trzymaliśmy się scenariusza. Było bardzo zabawnie! Trzy babcie odnalazły się w "Galerii Portretów" i otrzymały cenną nagrodę oraz swój wizerunek na pamiątkę.


15.01.2015 - Warsztaty Decoupage

Pani Joanna Filas - mama Amelki -  zorganizowała dla dzieci warsztaty Decoupage. Jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię, wzoru wyciętego z serwetki lub papieru. Na naszych warsztatach dzieci wykorzystały przyniesione przez Panią Joasię pudełeczka i serduszka. Postanowiliśmy wykonać prezenty dla Babci i Dziadka z okazji zbliżającego się ich święta. Pięknie dziękujemy mamie naszej koleżanki - Pani Joannie Filas, za pomoc w organizacji warsztatów oraz wiele użytecznych wskazówek dotyczących techniki decoupage. Niecierpliwie czekamy na ciąg dalszy... (zapraszamy do galerii)


19.12.2014 - Wigilia

Boże Narodzenie w Polsce to święta obchodzone w sposób szczególnie uroczysty. Polskim zwyczajem jest rozpoczynanie uroczystej wieczerzy wigilijnej od łamania się opłatkiem przy składaniu życzeń. Dzieci na zajęciach w przedszkolu poznają zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Uczą się kolęd, wykonują różnymi technikami plastycznymi aniołki, ubierają choinkę, robią ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, piszą życzenia dla Rodziców.

W tym roku  przedstawienie bożonarodzeniowe  pt. "Jest taki dzień..." wystawili uczniowie klas IV-VI. Atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim. Po skończonym przedstawieniu udaliśmy się do klas na wigilię. W tym roku postanowiliśmy wspólnie z paniami, że wigilię klasową odbędziemy w grupie tzn. kl. 0a i 0b. Były wzajemne życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie oraz oglądanie bajki o reniferku, który ocalił święta.


15.12.2014 - wyjazd do MOK-u

W tym dniu udaliśmy się na spektakl teatralny dla dzieci "O! Wlazł kotek na płotek" wg Aleksandra Rymkiewicza, w wykonaniu Teatru "Chrząszcz wtrzcinie".Spektakl w ramach akcji Teatr za złotówkę.

Teatr "Chrząszcz w trzcinie" to inicjatywa profesjonalnych lalkarzy i plastyków, którzy postanowili powrócić do tradycji lalkarstwa, kiedy teatr lalkowy miał charakter obwoźny i dominującą rolę odgrywały w nim lalki, a aktorzy ukryci byli z parawanem. Tak jest w przypadku spektaklu "O! Wlazł kotek na płotek", gdzie barwne postaci kaczki, kury, koguta, indyka odgrywają lalki typu muppet. Przyglądamy się wiejskiemu podwórku, na którym pojawia się "obcy" - kotek!

Spektakl "O! Wlazł kotek na płotek" stanowi propozycję profilaktyki teatralnej dla najmłodszych. Porusza problem agresji wśród rówieśników, w przejrzysty sposób przedstawia rozmaite jej odcienie: agresję słowną, emocjonalną i fizyczną. Poszczególne odcienie agresji są tematem kolejnych scen puentowanych piosenką. Aktorzy stworzyli spektakl lekki, zabawny, pełen dziecięcego humoru.


11.12.2014 - Przedświąteczne spotkanie z panią Zosią Śmiałkowską

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...