Szkoła Podstawowa nr 4 Herb Nowy Targ Menu

Ważne wydarzenia przedszkola w roku szkolnym 2016-2017

 

SPOTKANIE Z BIBLIOTEKARKĄ 

W dniu 22marca przedszkolaki zaprosiły do szkoły panią bibliotekarkę ? Zofię Śmiałkowską. Pani Zosia opowiedziała dzieciom o swojej pracy w bibliotece i zbliżających się Świętach Wielkanocnych. Na ten temat przyniosła ciekawe, kolorowe książeczki, które dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały i słuchały ich treści. Pani bibliotekarka  przygotowała dzieciom ciekawe łamigłówki dla starszych, a dla młodszych kolorowanki. Ogłoszony został konkurs na najładniej wykonaną malowankę. Na zakończenie p. Zosia zaprosiła wszystkie dzieci do biblioteki. Dzieci otrzymały wielkanocne koszyczki, a  w nich słodki upominek. Przedszkolaki zostały zaproszone na Dzień Bibliotekarza i Książki do Miejskiej Biblioteki znajdującej się na naszym osiedlu.   


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KL. 0 A 

"Wszystkie wnuki , nawet duże,
nawet takie po maturze,
nawet takie z długą brodą aż po pas,
niech do babci lecą z kwiatkiem
i zaniosą na dokładkę tę piosenkę,
którą śpiewa każdy z nas."

W. Chotomska

W piątek (26.01.2018 r.) w naszej grupie uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki  przedstawiły swój program artystyczny pt. "Przyjęcie dla babci". Swoje umiejętności pokazały w tańcu, śpiewały i recytowały życzenia. Dzieci zaprezentowały się znakomicie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali piękny występ. Na zakończenie części artystycznej  dzieci wręczyły swoim dziadkom upominki, następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. 


KOCHANEJ BABCI - KOCHANEMU DZIADKOWI

W dniu 18.01.2018 roku dzieci z oddziału 0B zaprosiły swoje ukochane Babcie i Dziadków na wyjątkową uroczystość przygotowaną z okazji ich święta. Mali wykonawcy przygotowali dla szanownych seniorów wyjątkowe przedstawienie pełne poezji, śpiewu i tańca. Było mnóstwo życzeń, całusów i serdeczności. Po części artystycznej i  Babcie i Dziadkowie  zostali obdarowani prezentami, a na wszystkich czekał słodki poczęstunek.


MIKOŁAJ W KL. 0 A 

06.grudnia odwiedził nas niezwykły gość - ŚWIĘTY MIKOŁAJ!  Gość jak zawsze przybył z daleka i przywiózł ze sobą mnóstwo prezentów. Dzieci z błyskiem w oku spoglądały na Mikołaja, który przeprowadził z nimi rozmowę na temat bycia grzecznym. Wspólnie z Mikołajem bawiliśmy się w kołeczku przy znanych nam piosenkach np.: "Zuch", "Pingwin". Mikołaj pomimo swego sędziwego wieku wspaniale się poruszał. Dzieci w podziękowaniu Świętemu Mikołajowi śpiewały piosenki. Dziękujemy Mikołajowy za prezenty oraz niezapomnianą wizytę. Do zobaczenia za rok.

 A w grupie 0 B???

W imieniny świętego Mikołaja klasę 0b odwiedził święty Mikołaj, który rok temu obiecał, że  przyjdzie jak dzieci będą grzeczne. Dzieci wypatrzyły go na boisku szkolnym, nie mógł otworzyć sobie drzwi. Pomocnicy szybko się znaleźli i wpuścili bardzo oczekiwanego gościa. Mikołaj opowiedział dzieciom jak zabierał listy z parapetu i jeden mu przypadkiem spadł na ziem. Nie zauważył go, ale jego pomocnicy mu go wysłali. Chętnie wysłuchał piosenki, rozmawiał z dziećmi i rozdał im prezenty. Dzieci były bardzo szczęśliwe, bo przywiózł im także zabawki do klasy. Warto być grzecznym.


KOSMOS - MOBILNE OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE       

4 grudnia przedszkolaki uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. W świat kosmosu przedszkolaków zabrał "ATLAS". Dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał układ słoneczny. Aby to zobaczyć wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone przez pana Andrzeja do specjalnej kopuły o kształcie kuli, która oddawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Przedszkolaki odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścienie Saturna. Dowiedziały się również, że nie na wszystkich planetach można wylądować. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w świat zagadek kosmosu. W przystępny sposób poznały zagadnienia z zakresu astronomii. Pokaz, wszystkim, bez wyjątku dostarczył wiele kosmicznych wrażeń.


ANDRZEJKI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH 30 LISTOPADA

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci w tym dniu mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Kiedyś wróżbę ustawiania butów do drzwi stosowały niezamężne panny, chcąc dowiedzieć się, która z nich pierwsza wyjdzie za mąż. W czasie zabawy buty ustawiały chętne dzieci, świetnie się przy tym bawiąc. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją. Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce przy wybranej przez nich  muzyce.


SPOTKANIE Z OSOBAMI NIEWIDOMYMI

W dniu 15 listopada. w naszej szkole odbyło się spotkanie  z osobami niewidomym pt.: "Niepełnosprawni nie gryzą". Podczas spotkania przedszkolaki mogły dowiedzieć się, jak radzą sobie w życiu osoby niewidome. Panie odpowiadały na wiele pytań w oparciu o własne doświadczenia. Mogliśmy obejrzeć przedmioty i narzędzia, których niewidomi używają na co dzień, by funkcjonować we współczesnym świecie. Zapoznaliśmy się z alfabetem Braille'a i obejrzeliśmy książki napisane tą techniką. Spotkanie przebiegło w przyjaznej i miłej atmosferze.


SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W dniu 7 listopada. na zaproszenie  dzieci i nauczycieli przybyli do naszej szkoły policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Tego dnia dzieci zgromadziły się przed szkołą, aby powitać niecodziennych gości. Do tej wizyty przygotowywały się poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pani policjantka przybliżyła dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wspólnie udaliśmy się na ul. Krakowską, aby sprawdzić nasze umiejętności przechodzenia przez jezdnię pod fachowym okiem. Po wycieczce pani policjantka oceniła nasze postępowanie i udzieliła kilka rad. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasad bezpieczeństwa , które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci! 


OGNISKO INTEGRACYJNE PRZEDSZKOLAKÓW

19 PAŹDZIERNIKA odbyło się nasze ognisko! Pogoda w tym dniu była wspaniała, słoneczko ogrzewało nasze buźki a my pełni energii wyruszyliśmy ze szkoły w kierunku lasu. Zanim kiełbaski zarumieniły się, wraz z naszymi Paniami spacerowaliśmy po lesie, szukając i wypatrując śladów Pani Jesieni. W między czasie odpoczywaliśmy. Po spacerze, wreszcie mogliśmy zjeść pyszną kiełbaskę i napić się gorącej herbaty ! Kto zjadł-chwila odpoczynku i fruuu do zabawy na świeżym powietrzu. Było kaczo i indyczo.... ogólnie - wspaniale !!! Czas jednak szybko minął, wróciliśmy do przedszkola z uśmiechem na ustach. Hmmm, kiedy następne ognisko?... 


WYCIECZKA W POSZUKIWANIU DRZEW OWOCOWYCH

Czy to jabłko, czy to gruszka,
chętnie wskoczą mi do brzuszka.
może śliwka, banan też,
chcesz być zdrowy - wszystko zjesz.

Początek jesieni to czas dojrzewania jabłek, gruszek, śliwek dlatego 02 października przedszkolaki wybrały się  na niezwykłą wycieczkę  w poszukiwaniu drzew owocowych w osiedlowych ogródkach. Dzieci rozpoznawały owoce, porównywały wielkość, kształt, kolor i przeliczały drzewa.


PRÓBNA EWAKUACJA PRZECIWPOŻAROWA

28 września w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem zorganizowanej akcji było przede wszystkim pokazanie dzieciom możliwości wystąpienia zagrożenia oraz nabycia przez nich właściwych zachowań w takich sytuacjach, zapoznania ich z zasadami bezpiecznego ewakuowania się z budynku. Cały przebieg próbnej ewakuacji odbył się pod czujnym i fachowym okiem Strażaków z Powiatowej Straży Pożarnej z Nowego Targu. Akacja przebiegła sprawnie a maluchy spisały się na medal.


SPRZĄTANIE ŚWIATA

25 września przedszkolaki przyłączyły się do akcji "Sprzątamy nasze miasto". Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie "Naszej Ziemi", nad którym cały czas czuwały nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.


WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE

We wrześniu 4-5-6 latki uczestniczyły w wycieczce na skrzyżowanie ulic. Przed szkołą spotkały się z Panią Józią-strażnikiem drogi. Omówiony został jej strój i jej zadania. Wspólnie wyruszyliśmy na wycieczkę. Dzieci poznały w praktyczny sposób jak należy przechodzić przez jezdnię. Ćwicząc zrozumiały jak ważne jest bezpieczne zachowania się w pobliżu jezdni. Rozumieją co to jest sygnalizacja świetlna, przejście dla pieszych. Zwróciły uwagę na znajdujące się w pobliżu znaki drogowe. Obserwowały ruch uliczny nazywając przy tym rodzaje pojazdów. Po przyjściu do przedszkola  starsze przedszkolaki  wykonały sygnalizator świetlny z tekturki a młodsze wypełniały kontur plasteliną.

 

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...