NOWY ROK SZKOLNY 2020/2021

1 września 2020 r.

W naszej szkole odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa spowodowały, że odbyło się w szczególnym reżimie sanitarnym. Przedszkolaki o wyznaczonej godzinie przybyły  ze swoimi rodzicami do szkoły. W telegraficznym skrócie poznały sale i swe panie. My jako nauczyciele jesteśmy przekonani, że mimo zaistniałych okoliczności nasze oddziały przedszkolne będą  miejscem przyjaznym, bezpiecznym, zaspakajającym potrzeby przedszkolaków, umożliwiając im wszechstronny rozwój. U nas każde dziecko ma szansę odnieść sukces.

23 września 2020 r.

PRÓBNA EWAKUACJA PRZECIWPOŻAROWA

W naszej szkole odbyła się Próbna Ewakuacja Przeciwpożarowa. Jej celem było przede wszystkim pokazanie dzieciom możliwości wystąpienia zagrożenia oraz nabycia przez nich właściwych zachowań w takich sytuacjach. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego ewakuowania się z budynku szkoły. Uczestnicy ćwiczenia po usłyszeniu sygnału opuścili budynek wyjściem ewakuacyjnym. Nasze przedszkolaki, te młodsze i te starsze spisały się na medal opuszczając szybko i sprawnie szkołę pod okiem nauczycielek.

PAŹDZIERNIK  - PRZYSZŁA JESIEŃ DO PRZEDSZKOLA

„Idzie lasem Pani Jesień,

jarzębinę w koszu niesie.

Daj korali nam troszeczkę,

Nawleczemy na niteczkę….”

Do naszego przedszkola zawitała jesień. Dzieci wraz ze swoimi Paniami rozmawiają o darach jesieni. W salach pojawiły się jesienne kąciki przyrodnicze, w których są kasztany, żołędzie, owoce, warzywa i liście. Każda grupa przedszkolna witała Jesień w wyjątkowy sposób. Nasze przedszkolaki tworzyły piękne kolorowe prace plastyczne. Aby przyjrzeć się jesieni z bliska dzieci wychodząc z Paniami do ogrodu obserwowały przyrodę i to, co zmienia się w krajobrazie. Przedszkolaki bardzo polubiły jesień i jej skarby.

TYDZIEŃ OWOCOWO- WARZYWNY

Przeżywaliśmy w przedszkolu tydzień owocowo-warzywny. Był to bardzo kolorowy i smaczny tydzień. Dzięki ciekawym zajęciom poznawaliśmy owoce i warzywa poprzez wszystkie zmysły. Mamy nadzieję, że po tym tygodniu wszyscy będą chętniej sięgali po smaczne, kolorowe "witaminki".

LISTOPADOWA AURA

Witamy w listopadzie!  Za nami czas ,,złotej polskiej jesieni”. Świat za oknem jest coraz bardziej szary, deszczowy i mglisty. W czasie deszczu dzieci się nudzą. Dlatego tak organizujemy nasze zabawy i zajęcia, aby na nudę nie było czasu. W tym miesiącu będziemy rozmawiać o listopadowej pogodzie. Obserwować jak wygląda świat późną jesienią. Zwrócimy uwagę na charakterystyczne cechy listopadowej pogody. Szaruga, plucha i deszcze to określenia w pełni oddające listopadową pogodę. Powoli odchodzi od nas jesień przy akompaniamencie padającego deszczu. Będziemy malować szarugę jesienną i pokażemy, że plucha i deszcz też może ładnie wyglądać. Nastrojowa piosenka zainspiruje nas do poszukiwania określeń dla deszczowych kropel.

Inne tematy listopada to: "Jak dbać o zdrowie? Poznamy tajniki zdrowego ciała" oraz " Moje domowe zwierzątko - jak o niego dbać?"

Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy bardzo ważne święto – jest to Dzień Niepodległości 11 listopada. Dzieci przypomną sobie, jak wygląda polska flaga i godło. Na koniec miesiąca poznamy urządzenia elektryczne dawne i obecne, skąd bierze się prąd i wiele innych ciekawostek.

Nie zapomnimy również napisać list do Świętego Mikołaja.