Konkursy w 100-lecie Niepodległej

14/11/2018

"Święta miłości kochanej ojczyzny,
Czują cię tylko umysły poczciwe!"
Ignacy Krasicki

Z okazji wspaniałej uroczystości 100-lecia Niepodległości Polski odbyło się wiele konkursów, w których brali udział nasi uczniowie i osiągnęli sukces, w myśl sentencji kardynała Stefana  Wyszyńskiego: "Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej." Wierzymy, że edukacja patriotyczna młodego pokolenia przyczyni się do rozwoju postaw patriotycznych i zaowocuje w ich dorosłym życiu.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "W WOLNEJ POLSCE 100 - lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Nowym Targu. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na to, że współczesne pokolenia mogą cieszyć się tym, że żyją w wolnym, niepodległym kraju, rozwijanie poczucia tożsamości narodowej, dumy z bycia Polakiem oraz rozwijanie dziecięcej wyobraźni. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych. Zdobyliśmy 3 nagrody i 4 wyróżnienia. A oto laureaci: I miejsce Tomasz Kozina kl. II b, III miejsce Wiktoria Plewa kl. II b, II miejsce Dominik Sikora kl. VI a, wyróżnienia: Oliwier Ziemba II b, Magdalena Bąk II a, Joanna Kalęba kl. III a, Bartosz Nowotarski kl. VI a.

Kolejnym bardzo ważnym konkursem związanym z tematyką Niepodległości był  VI Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża w Odrowążu. Jury po przesłuchaniu 315 uczestników z 38 szkół podstawowych, przedszkoli i placówek oświatowych, prezentujących się w 67 podmiotach wykonawczych, w trzech kategoriach wiekowych, postanowiło przyznać: 3 miejsce - Zespołowi wokalno - instrumentalnemu ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Nowym Targu. Jury podkreśliło, że w stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, obchody najważniejszego święta narodowego dla naszej Ojczyzny stają się dzięki uczestnikom tego konkursu, radosną i żywą lekcją historii. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich przypomina o ważnych i trudnych chwilach narodu polskiego, dzięki tym pieśniom wszyscy uczymy się w bardzo piękny sposób patriotyzmu i miłości do naszej ojczyzny, o której niepodległość walczyli nasi przodkowie.

Inni uczniowie włączyli się w kolejny konkurs jakim był XXIII KONKURS "NIEPODLEGŁOŚĆ", na który  wpłynęło 336 prac z 32 Placówek Oświatowych z Powiatu Nowotarskiego. Nagrody w tym prestiżowym konkursie plastycznym otrzymali: Tomasz Pyzowski kl. Va, Dawid Łukasik kl. II b, a wyróżnienia: Roksana Bednarska kl. II b, Nadia Bielak  kl. II b, Mateusz Grzybała kl. II b, Julia Truchoń  kl. V a, Ramona Piątek kl. VI a.

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach za zaangażowanie, a opiekunom i wychowawcom za przygotowanie. Gratulujemy sukcesów!