Santander

BEZPIECZNA SZKOŁA - NOWOCZESNA SZKOŁA

Nasza szkoła uczestniczyła w Programie Karta Szkolna, realizowanym przez Santander Bank Polska S.A.

Cele projektu

Podstawowym celem projektu było podniesienie poziomu bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych przez uniemożliwienie osobom nieuprawnionym wstępu na ich teren. Było to możliwe dzięki instalacji systemu kontroli dostępu obsługiwanego przez karty zbliżeniowe. Karty wyprodukowane i dostarczone przez bank, służyły jednocześnie jako identyfikator szkoły, gdyż widnieją nanich elementy wyróżniające - zdjęcie, nazwa i logo szkoły.

Koszty

Zainstalowany w naszej szkole system kontrolowanego dostępu, był w całości sfinansowany przez Santander Bank Polska S.A.i przekazanyna własność szkole.Bank pokrywał również koszty produkcji i dostarczenia do szkoły kart dla kolejnych roczników uczniów klas pierwszych.

Jak to działało?

Aby wejść do szkoły należy posłużyć się Kartą Szkolną, dostosowaną do indywidualnego systemu zaprogramowanego dla danej szkoły. Taką kartę otrzymuje każdy uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły. Każdorazowe wejście i wyjście było i jest rejestrowane. Osoby nieposiadające kart (np. petenci, rodzice) wpuszczane są do szkoły przez jej pracowników (w ramach projektu w szkole został zainstalowany też domofon).

W ramach wdrożonego systemu wydzielone zostały różne strefy kontrolowanego dostępu (sekretariat, pokój nauczycielski, szatnie).

=========================================================

Santander