14 październik - Dzień Edukacji Narodowej

15/10/2013

14 października - Dzień Edukacji Narodowej to okazja do podwójnej uroczystości. Z jednej strony to święto nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, z drugiej to święto wszystkich pierwszoklasistów, którzy w tym dniu wstępują do braci uczniowskiej.
Uroczystą akademię na to wyjatkowe święto przygotowali uczniowie klasy 4A i 6B pod kierownictwem pani Bogusławy Mozdyniewicz i Jadwigi Stołowskiej-Skrzypczyk. Oprawę muzyczną zapewniła pani Dorota Kret. Było i poważnie i z humorem... uczniowie docenili trud i poświęcenie swoich wychowawców, którzy często zmagają się z krąbrną naturą podopiecznych a przy tym nie zniechęcają się brakiem natychmiastowych efektów. Z cierpliwością kropli wody "drążą" przysłowiową "dziurę w brzuchu", by w końcu osiągnąć cel i po latach spotkać wdzięcznych lekarzy, inżynierów czy księgowych, którzy w podstawówce częściej szukali w szkole okazji do zabawy niż nauki. Mimo to udało się - jest sukces i takich efektów pracy życzył nauczycielom Pan Dyrektor, Samorząd Uczniowski jak i przedstawiciele Rady Rodziców.
Z okazji Dnia Nauczyciela życzę Państwu oraz wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom, pracownikom administracji i obsługi dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu, zadowolenia z uczniów oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.