224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30/04/2015

"Witaj majowa jutrzenko..."

30.04.2015r.

Słowami tej, znanej od przeszło dwóch stuleci pieśni, uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć o wielkim wydarzeniu, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W przedstawieniu przygotowanym przez klasę IVb i IVa pod kierownictwem pani Renaty Staszel spotkali się z "Panią Konstytucją", która przybliżyła im rangę tego wydarzenia, nie tylko 224 lata temu, ale i obecnie. W akademii wzięła też udział klasa Va przygotowana przez panią Danutę Piekarczyk. Historia to bardzo ważny element naszej tożsamości narodowej. Dzięki niej pamiętamy nie tylko o latach naszej klęski, ale przede wszystkim o tym, że w naszym narodzie zawsze znajdą się ludzie światli i odważni, którzy będą walczyć o dobro naszej Ojczyzny ponad wszelkimi podziałami.