225 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

04/05/2016

"A wtem 3 Maj zabłysnął
i cała Polska powstała..."

W naszej szkole 4 maja zakwitł biało-czerwono, bowiem w dniu dzisiejszym, mieliśmy okazję jeszcze raz, wrócić do uroczystości związanych ze świętem 225 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystą akademię, poświęconą wydarzeniom związanym z tym okresem, przygotowali uczniowie klas VIa, Vb i IVb pod kierownictwem wychowawczyń: pani Danuty Piekarczyk, pani Renaty Staszel oraz pani Anny Gutt-Kołodziej. Uroczystość była niezwykle pouczająca i inspirująca nas Polaków, do radosnego wyrażania uczuć patriotycznych, nie tylko od święta. Niewątpliwą atrakcją dzisiejszej uroczystości był pierwszy publiczny występ szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego pod kierownictwem pana Piotra Urzędowskiego. Uczniowie wykonali na początek dwa utwory, klasyczny: "Mazurek Trzeciego Maja" oraz popowy: "Czas nie będzie na nas czekał" z repertuaru zespołu "Blue Café", za co został nagrodzony gromkimi brawami. Gratulujemy!