Ahoj przygodo!

19/10/2013

W dniu 18.10.2013 klasy IV-VI naszej szkoły uczestniczyły w spektaklu wystawianym na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury pt.: "Robinson Crusoe" a przygotowanym przez Teatr Współczesny w Krakowie. Sztuka ta to adaptacja znanej lektury Daniela Defoe pod tym samym tytułem.

Tę niezwykłą historię o sile przyjaźni, wytrwałości, lojalności i odwadze uczniowie oglądali z wielkim zainteresowaniem. Barwne kostiumy, wyjątkowo pomysłowa scenografia i oryginalne efekty specjalne przeniosły widzów w niezwykły świat morskich żywiołów, dając im przy tym sposobność wyruszenia wraz z Piętaszkiem i Robinsonem w daleką wyprawę w nieznane, pełną wielkich przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Całości dopełniły dowcipne dialogi, które powodowały salwy śmiechu wybuchające często na widowni i wpadające w ucho żeglarskie piosenki, przy których uczniowie żywiołowo bili brawa w rytm melodii. Wszystko to nadało widowisku charakteru i mocy morskich opowieści.

Mamy nadzieję, że po tak fantastycznym spektaklu uczniowie bez ociągania sięgną teraz po książkę Daniela Defoe i jeszcze raz postanowią spotkać się z tymi, jakże interesującymi, bohaterami!