Akcja "Paczka dla dzieciaczka"

07/12/2018

"Dobro to jedyna rzecz, którą się mnoży, gdy się ją dzieli"

W związku z mikołajkami i nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole została zainicjowana przez Samorząd Uczniowski, a koordynowana przez panią Magdalenę Stychno-Gąsior i panią Izabelę Ostachowską, akcja charytatywna "Paczka dla Dzieciaczka".  Jej celem było przekazanie nowych lub używanych zabawek na odział pediatryczny Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. Przez tydzień gromadzono nowe i używane zabawki z myślą o wyposażeniu pokoju dziennego przeznaczonego dla chorych dzieci. 6 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu dostarczyli upominki Małym Pacjentom. Podziękowaniom nie było końca, pojawiły się i łzy wzruszenia, ale -  co najważniejsze - na twarzach dzieci zagościł uśmiech.
Ilość i jakość przekazanych prezentów tylko potwierdza, że: "Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli".
Ze względu na to, że wpłynęło bardzo dużo różnych upominków, postanowiliśmy poszerzyć zasięg akcji i część prezentów przekazać Fundacji "Szczęśliwe Jutro", która aktualnie wyposaża wybudowane niedawno domy dziecka we Wróblówce.
Nasza społeczność szkolna spisała się na medal, zaangażowanie w akcję przeszło oczekiwania organizatorów. Chcieliśmy zatem wszystkim bardzo serdecznie podziękować za tak ogromne zaangażowanie się w zbiórkę zabawek dla Małych Pacjentów nowatorskiego szpitala.
Jesteście wspaniałymi Pomocnikami Świętego Mikołaja -  z serca dziękujemy!