Akcja - "Pomóżmy dzieciom z Afryki"

18/10/2013

Uczennice klasy IIIa pod patronatem Samorządu Uczniowskiego zorganizowały akcję "Pomóżmy dzieciom z Afryki". Działania te miały na celu wsparcie misji Doume w Kamerunie, a konkretnie opłacenie "naszych" adoptowanych dzieci. Koordynatorkami akcji były: Klaudia Luberda, Gabriela Truty i Oliwia Luberda.
Dziewczynki w podziękowaniu za wsparcie akcji rozprowadzały wśród uczniów naszej szkoły własnoręcznie wykonane bransoletki, koraliki, figurki origami i rysunki.
Akcję tą hojnie wsparł pan Cyryl Pacyga - dziadek uczniów klasy IIIa - ofiarując na ten cel lampki rowerowe, które zostały rozprowadzone wśród uczniów.
Z dobrowolnych datków uczennice zebrały kwotę 310 zł. i przekazały ją pani Annie Gutt-Kołodziej, która rokrocznie prowadzi szkolną akcję "Adopcja serca" na rzecz dzieci z Afryki. Nad całym przedsięwzięciem czuwała wychowawczyni klasy IIIa pani Maria Kilanowicz-Rusnak.