Akcja sprzątania świata

25/09/2013

Tak jak w poprzednich latach bywało, w dniach 23-25.09.2013, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Chociaż pogoda przez dłuższy czas nam przeszkadzała, to w końcu się udało! Do "walki" ze śmieciami w najbliższej okolicy szkoły przystąpili z ochotą i duzi i mali. Większość z nich uważa, że ta akcja jest pożyteczna i ze wszech miar godna uznania.

Niestety, o konieczności szanowania, nie zaśmiecania naszego środowiska naturalnego przypomina się ciągle, często poprzez takie akcje, a śmieci wciąż są! Jak się to więc dzieje? Wstyd przyznać, ale śmiecimy sami! Nasze ulice, lasy, brzegi nad potokami i rzeką przypominają często jedno wielkie wysypisko!

Zapominamy o ekologii, o tym że zanieczyszczając środowisko, niszcząc przyrodę, szkodzimy sobie sami. Czas zatem na poprawę! Przecież niechlubną cegiełkę w zaśmiecaniu świata mamy również my - uczniowie! Ile razy zamiast do kosza albo do kieszeni wyrzuciliśmy na ulicę papierek po cukierku czy opakowanie po chipsach? Na pewno nie raz! A czy będąc nad rzeką czy w lesie zawsze zbieramy odpady np. do reklamówki i wyrzucamy tam, gdzie wolno? Chyba nie. Dlatego moi drodzy? Koleżanki i koledzy zwracam się do Was z ogromną prośbą? przestańcie śmiecić, zacznijcie dbać o nasze piękne górskie środowisko! Pamiętajcie, że przyroda - drzewa, lasy, czyste powietrze to nie nasza własność - odziedziczyliśmy je po przodkach i winniśmy przekazać w nienaruszonym stanie przyszłym pokoleniom.
Paulina Bryniarska