Szkoła Podstawowa nr 4 Herb Nowy Targ Menu

Być blisko mimo obowiązkowego dystansu

25/06/2020

Coraz więcej jest prób oszustw, których ofiarami są seniorzy.
Dlaczego?
Bo są dobrzy, życzliwi i chętni do pomocy...

Choć ostatnie wydarzenia stały się powodem ograniczenia kontaktów międzyludzkich i wciąż obowiązują pewne obostrzenia, uczniowie naszej szkoły udowodnili, że potrafią przekroczyć granice, jednocześnie nie łamiąc prawa - a wręcz przeciwnie - stając się jego strażnikami.

Kilka osób włączyło się bowiem w projekt "Wnuczka, wnuczek edukuje - babcia, dziadek się stosuje", którego organizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji wraz z Małopolskim Kuratorium Oświaty.

Celem przedsięwzięcia było zadbanie o bezpieczeństwo osób starszych i poinformowanie seniorów, jak nie stać się ofiarą coraz częstszych oszustw.

Młodzi ludzie przestrzegali więc swych dziadków, sąsiadów oraz innych bliskich seniorów przed złodziejami i stosowanymi przez nich metodami wyłudzania pieniędzy. Forma przekazania przestróg była dowolna, ale należało oczywiście zachować wszelkie środki ostrożności związane ze stanem pandemii, dlatego uczniowie pisali listy, przygotowywali plakaty czy prowadzili rozmowy telefoniczne.

Choć mądrość oraz doświadczenie dziadków i babć wciąż pozostają nieocenione, warto czasami odwrócić role i pozwolić mówić młodym ludziom, którzy w trosce o bezpieczeństwo swoich bliskich nie boją się zabrać głosu w ważnej sprawie.

Jako reprezentanci naszej szkoły w to szlachetne przedsięwzięcie zaangażowali się:

Magdalena Trzcińska z klasy 5a, Michał Piłat i Tomasz Pyzowski z klasy 6a oraz Roksana Cichórz i Karina Plewa z klasy 7a.  

Dziękujemy uczniom za udział w projekcie, gratulujemy pomysłów i życzymy zasłużonego odpoczynku.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...