Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo- zdobyty

27/11/2017

Bezpieczeństwo to "...dać dziecku całe powietrze, słońce, całą życzliwość, jaka mu się należy, niezależnie od zasług czy win, zalet czy przywar."
Janusz Korczak

W dniu 31.10.2017 r. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Targu certyfikatu "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo" zdobytego w ramach programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Podczas uroczystości obecni byli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak, Piotr Ćwik - Wojewoda Małopolski, Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty, Joanna Szypułka - reprezentująca Europe Direct w Krakowie oraz regionalni koordynatorzy projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa - kom. Roman Wolski i st. sierż. Dorota Garbacz.

Łącznie wyróżnienia odebrały 22 szkoły. Nasza szkoła uzyskała bardzo wysokie wyniki, otrzymała 58 punktów i jako 1 z 4 szkół dodatkowo otrzymała wyróżnienie. Certyfikat odbierał Pan Dyrektor mgr Paweł Zych, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Michał Bryniarski z klasy VIa oraz szkolny koordynator projektu mgr Danuta Piekarczyk.

Otrzymany certyfikat to dokument potwierdzający przystąpienie szkoły do projektu ZPB oraz wykonanie działań zmierzających do poprawy poczucia bezpieczeństwa na jej terenie. Składamy wyrazy wdzięczności i podziękowania naszym partnerom, którzy współpracowali podczas zadań i przedsięwzięć w tym projekcie.

Po uroczystości uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w przygotowanych pokazach Policji m.in. sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie, a na koniec przewodnik oprowadził wszystkich po niezwykle interesującej ekspozycji Muzeum Lotnictwa Polskiego.