Czekając na Boże Narodzenie

20/12/2019

"Każda szopka pokazuje nam bliskość i wyjście Boga do człowieka. Pokazuje, że Bóg nie omija tych najskromniejszych, najuboższych miejsc, że w takich miejscach się rodzi, że jest z nami w naszych trudnościach, w naszym smutku i cierpieniach, że podaje nam rękę."

Wsłuchując się w rytm przedświątecznych przygotowań  uczniowie klas VII i VIII wraz z panią Renatą  Staszel zaprezentowali wielce wymowne bożonarodzeniowe przedstawienie. Uczniowie ukazali bowiem walkę Zastępów Niebieskich o zagubione, zabiegane i rozdarte dusze współczesnych ludzi. Pamiętając słowa abp Wojciecha Polaka - Prymasa Polski "że jeżeli sens tych świąt ograniczymy do gorączkowej pogoni za prezentami, zagubimy to, co jest przecież ich istotą: wrażliwość na innych, na drugich, na potrzebujących naszej pomocy i wsparcia" - starajmy się w tych chwilach, które jeszcze pozostały do Wigilii odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jesteśmy gotowi na przyjście Pana Jezusa? Bo chociaż moce piekielne próbują uwikłać człowieka w przywiązanie do dóbr materialnych, zagłuszyć sumienie oferując coraz to inne przyjemności, Miłość i Dobroć Boża zawsze zwycięża - Bóg przychodzi na świat!
Zaprośmy Go do siebie, do naszych domów i dzielmy się Bożą Miłością.