Dobrze czasem dla ochłody wybrać się na lody!

13/06/2019

"Mama mówi: nie! Tata mówi: nie!
A ja lody truskawkowe lizać chcę!
Mama mówi: nie! Tata mówi: nie!
A ja lodów bananowych chcę!
Mama boi się o dzieci,
Chce by zawsze były zdrowe.
Ale przecież czasem trzeba
Zjadać lody owocowe."

6 czerwca klasa Ia wybrała  się na lody do nowo otwartej budki znajdującej się na ulicy Krzywej w Nowym Targu. Pogoda była  słoneczna. Dzieci miały niesamowitą frajdę, bo mogły zobaczyć jak można zrobić w krótkim czasie lody owocowe. Na początku Pan zaoferował dzieciom lody jakie może im zrobić. Połowa grupy wybrała lody bananowo- truskawkowe, natomiast pozostali truskawkowo- ananasowe. Następnie Pan pokroił dzieciom świeże owoce  i wykonywał różne "mikstury", z których wyszły przepyszne lody owocowe. Na koniec słodkości zostały udekorowane bitą śmietaną i dodatkowymi owocami. Po zjedzeniu przepysznych lodów uczniowie udali się do parku, gdzie dzieci mogły obserwować zmieniającą się przyrodę oraz bawić się na pobliskim placu zabaw. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki. Była to dla nich nie tylko zabawa, ale także okazja do przypomnienia sobie zasad obowiązujących podczas wyjść poza teren szkoły oraz umiejętnego zachowania się w miejscach publicznych.