Dzień Mamy i Dzień Taty w klasie 0B

01/06/2015

"Mamo, moja mamo..."

Dzień 26 maja to najpiękniejszy dzień w roku. Dzień ten ustalono, aby mamy odczuły jak ważna jest ich rola w życiu dziecka i jak są przez nie kochane. Tatusiowie obchodzą swe święto 23 czerwca, ale że dla przedszkolaka ważna jest rodzina, Dzień Ojca i Matki zorganizowano razem, by nikomu nie było przykro. Przedszkolaki z klasy 0B rozpoczęły swój występ dla rodziców tańcem "Polonez", jak przystało na tak ważne wydarzenie. Pochwaliły się też znajomością języka angielskiego w piosence "We are happy". W inscenizacji "Śniadanie dla mamy" pokazały, że codzienna praca mamy w domu wymaga wielu umiejętności i nie jest tak prosto podołać wszystkim obowiązkom. Poprzez wiersze i piosenki wyraziły swą wdzięczność, szacunek i miłość do rodziców. Na koniec rodzice wspólnie z dziećmi bawili się w zabawy integracyjne np.: "Orzeszek". Zwieńczeniem było wręczenie upominków i zaproszenie rodziców do klasy na wspólny poczęstunek.