Dzień Matki w klasie IIIb

01/06/2015

"Cudownych rodziców mam"

28 czerwca uczniowie klasy IIIb gościli w szkole swoich rodziców z okazji ich święta. W humorystycznej scence dzieci przedstawiły kilka dni z życia pewnej rodziny. Zaniedbana mama zaspokajała wiele zachcianek swojej czwórki dzieci. Sama wykonywała wszystkie obowiązki domowe łącznie ze ścieleniem łóżek, sprzątaniem po nich ciągle porozrzucanych ubrań i zabawek. Nie pomagał jej w tym też mąż, wciąż zajęty tylko sobą i realizowaniem swoich pasji. Mama robiła wszystko z dużym zaangażowaniem i uśmiechem, ale do czasu. Pewnego dnia zbuntowała się i po wyjściu całej gromady do szkoły i pracy postanowiła udać się do solarium, fryzjera i salonu mody. Poszła również z koleżanką na kawę. Wieczorem ukazała się w drzwiach jako elegancka pani. Cała rodzinka był zachwycona i od tej pory wszyscy postanowili podzielić się obowiązkami. Prowadzący narrator zachęcił wszystkie dzieciaki do przemyśleń nad swoim zachowaniem w domu i nie patrzenia tylko na czubek własnego nosa. Następnie w wierszach piosenkach i życzeniach pociechy wyraziły miłość i szacunek dla swoich rodziców. Występ uświetniły wiersze, ze specjalną dedykacją dla rodziców, samodzielnie napisane przez najbardziej wytrwałe dzieci. Po odśpiewaniu gromkiego "Sto lat" dzieciaki złożyły życzenia i wręczyły mamom i tatom samodzielnie wykonane upominki - cudowne kotki oraz pomysłowe obrazki z napisami wyciętymi z gazet, przedstawiającymi tatę w samych superlatywach. Uroczystość zakończyła się przy herbatce i ciastku. W bardzo sympatycznej i kameralnej atmosferze odbyły się swobodne rozmowy, a także komentarze pozytywnie oceniające występ trzecioklasistów. Rodzice nie ukrywali wzruszenia, radości i podziwu, i nie szczędzili ciepłych słów.