Egzaminy ósmoklasistów

16/04/2019

"Najlepszy czas na działanie jest teraz!"
Mark Fisher

W dniach 15.04-17.04.2019 r. uczniowie klas ósmych rozpoczęli trzydniowy "maraton" egzaminacyjny, po raz pierwszy po reformie edukacji podeszli do egzaminu ósmoklasisty. Jak to zazwyczaj bywa na pierwszy ogień poszedł język polski. Pomimo ogromnego stresu, przez 120 minut uczniowie sumiennie rozwiązywali test i wydaje się, że tematy były im dobrze znane, więc ogólnie są zadowoleni z wykonanych zadań. Następnego dnia zmierzyli się z zadaniami z matematyki, na których rozwiązanie mieli 100 minut. Wielu "pociło" się nad nimi, bo do matematyki trzeba mieć "ścisły" umysł, a niektórym wciąż marzy się bujanie w obłokach. W środę zakończyli zmagania egzaminacyjne zadaniami z języka obcego nowożytnego - języka angielskiego.  I tak jak w życiu bywa - na egzaminach również - nie zawsze jest "easy", chyba że przez wszystkie lata nauki wytrwale się pracowało, by na końcu móc stwierdzić "I am happy". Wyniki egzaminu ósmoklasisty uczniowie poznają 14 czerwca. Życzymy wszystkim uczniom wysokich wyników, gdyż będą one brane pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.