Ekosong

16/05/2014

W dniu 15.05.2014r. klasy Ia, IIa, IIIa i IVa pod kierunkiem pań: H. Zamojskiej, L. Jaróg, M. Kilanowicz-Rusnak i D. Piekarczyk reprezentowały naszą szkołę w obchodach Dnia Polskiej Niezapominajki oraz Ekosongu. Imprezę zorganizowało i przygotowało Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Nowym Targu przy wsparciu Burmistrza Miasta pod hasłem "Jeśli kochacie tę Ziemię..."

Pięknie i kolorowo przebrane dzieci z klas Ia i IIa zaprezentowały na scenie MOK układ taneczny oraz piosenkę pt. "Leśne duszki", a "Niezapominajki" z klas IIIa i IVa-piosenkę "Pięknie żyć", za którą otrzymały gromkie brawa. Prezentacje nowotarskich szkół podstawowych uświetnił pokaz slajdów i scenki rodzajowe o tematyce ekologicznej oraz tańce przygotowane przez uczniów gimnazjum. Młodzież rozdawała ulotki edukacyjne o ochronie środowiska. Wszyscy uczestnicy Majówki otrzymali płócienne torby na zakupy, a każda szkoła-niezapominajki i pamiątkowe dyplomy.