Szkoła Podstawowa nr 4 Herb Nowy Targ Menu

Ferie! Ferie!

07/01/2021

Nie taki diabeł straszny jak go malują....
Aktywne i ciekawe ferie w najbliższej okolicy są możliwe!
Wystarczy, że zorganizujesz sobie harmonogram, zastanawiając się nad tym, co chcesz zobaczyć, gdzie się wybrać i w jaki sposób spędzić czas, by było w nim jak najwięcej atrakcji.

Chociaż z każdej strony słychać czego to nam nie wolno w tym roku podczas ferii zimowych, to zapewniam Was, że nie jest wcale tak źle!

Przede wszystkim ogromnym plusem jest to, że mieszkamy w Nowym Targu i wcale nie dlatego, że to stolica Podhala, ale dlatego, że jest to stosunkowo niewielkie miasteczko wokół którego możemy znaleźć przestrzeń do aktywnego spędzenia wolnego czasu, a pozostało go jeszcze trochę...

Nasze miasto charakteryzuje się położeniem w kotlinie, a więc na stosunkowo płaskim terenie, jednak otoczonym górami, wniesieniami, pagórkami ... i to jest wspaniałe!

Spróbujce spojrzeć na krajobraz dookoła Was na nowo, znajdźcie sposób na ruch w różnej postaci:)

Poznajcie swoje miasto i okolice, pomoże Wam w tym nowa gra zorganizowana przez UM na stronie http://www.nowytarg.pl/gra, następnie wyruszcie w teren i zlokalizujcie lub zorganizujcie ciekawe miejsca rekreacji.

Wasi rodzice z pewnością pamiętają jeszcze, że kilkanaście lat temu plac zabaw zimowych trzebabyło sobie zorganizować we własnym zakresie. Dzisiaj również polecam wszystkim, którzy mają odrobinę wolnej przestrzeni wokół domu lub jakąś nie zabudowaną górkę w pobliżu, by zorganizować - oczywiście w porozumieniu z dorosłym opiekunem - mini tor saneczkowy, a na płaskim równym terenie może lodowisko?

Wszystko to wymaga z pewnością pracy i zaangażowania, ale zabawa może być wyśmienita, a satysfakcja tym większa, że powstała z Waszej inicjatywy. Pamiętajcie jednak, by zabawy odbywały się w bezpiecznym  miejscu z dala od dróg i zbiorników wodnych.

Tym, którzy wolą jednak gotowe miejsca rekreacji polecam przede wszystkim piesze spacery po okolicy. Niewielka pokrywa śnieżna powoduje łatwą dostępność na przykład ścieżek, które w lecie służyły głównie jako rowerowe, a teraz z powodzeniem mogą być spacerowe, lub  wielu szlaków w Gorcach. 

Obserwacja zimowej przyrody może być tym bardziej urokliwa, że zimą łatwiej niż latem dostrzec przemykajace po polach stadko saren, przycupniętego pod miedzą zająca, czy skradajacego się gdzieś pod lasem lisa. Na wodzie zaś wzrok przykuwają stada dzikich kaczek czy samotnie stojące na kamieniach rybitwy.

Kto jednak chciałby zażyć wytężonego wysiłku fizycznego, poprawić kndycję i przy okazji doskonalić technikę narciarstwa biegowego, wszak wciąż oczekujemy na następcę Justyny Kowalczyk, ten  z pewnością powinien odwiedzić nowo otwarty tor narciarstwa biegowego w Klikuszowej. Piękinie położona trasa, naśnieżona, wyratrakowana z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom tego sportu, a nasi uczniowie sprzęt mogą wypożyczyć ze szkoły, po uprzednim zgłoszeniu u pana dyrektora.

Zachęcam wszystkich uczniów naszej szkoły do aktywnego spędzania wolnego czasu, a najciekawsze pomysły, udokumentowane fotograficznie i przesłane do dnia 20 stycznia 2021 roku na adres wicedyrektor@sp4.nowytarg.pl zostaną po powrocie do szkoły nagrodzone:)

Pozdrawiam, życząc miłych, wesołych i bezpiecznych ferii zimowych.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...