Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej - sukcesem nasz

08/11/2019

Już strzelecki siwy mundur i karabin dali,
Więc matczyną ręką jeszcze dałam mu medalik.
Nie potrafię go zatrzymać i choć serce boli,
Wiem, że trzeba, aby poszedł wyrwać nas z niewoli.

W dniu 7 listopada 2019 r. odbyły się przesłuchania konkursowe Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża w Odrowążu. W powiatowym konkursie udział wzięło 249 uczestników z 31 szkół podstawowych, przedszkoli, placówek oświatowych w trzech kategoriach wiekowych. Doskonale zaprezentowały się zespoły wokalno-instrumentalne Szkoły Podstawowej nr 4 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Nowym Targu, zwyciężając w kategorii klas IV-VIII i zajmując drugie miejsce w kategorii klas I-III. Zespół IV-VIII w składzie: Patrycja Luberda - gitara, Kalina Tętnowska - keyboard, Szymon Bachula - gitara basowa, Wiktoria Bryniarska - perkusja, Zuzanna Jachymiak, Matryna Łukasik i Aurelia Wojeńska - śpiew wykonał utwór "Siwy mundur". Zespołem klas starszych prowadzi pan Piotr Urzędowski, Natomiast zespół I-III w składzie: Tomasz Liszka - perkusja, Dawid Polański - perkusja, Kalina Tętnowska - keyboard, Magda Bąk, Ania Jarząbek, Julia Ligas, Maria Sikora, Kamil Luberda, Franek Pyzowski i Patryk Zając - śpiew wykonał piosenkę "To nasza ojczyzna", a przygotowany został przez panią Marię Kilanowicz-Rusnak.

W najliczniej reprezentowanej kategorii - solista IV-VIII zwyciężyła Zuzanna Jachymiak. Otrzymała również nagrodę Komendanta Placówki Straży Granicznej w Zakopanem. Zuzia w brawurowy sposób wykonała piosenkę "Poszłabym do wojska" wzbudzając aplauz publiczności.

Jury w składzie: Marta Cieplińska-Korwel, chor. Zbigniew Krzysztofek, Kazimierz Bielak wyraziło słowa uznania i gratulacje młodym artystom, nauczycielom, opiekunom artystycznym i podkreśliło, że "dzięki tym pieśniom wszyscy uczymy się w bardzo piękny sposób patriotyzmu i miłości do naszej ojczyzny".

My również dziękujemy, za godne reprezentowanie szkoły i gratulujemy sukcesów.