Festyn 2017

19/06/2017

Festyn Szkolno-Parafialny na Niwie rozwiewa najcięższe chmury!

Chociaż wydawało się, że pogoda może skutecznie pokrzyżować nam plany... nic z tego!

Festyn Szkolno-Parafialny na osiedlu Niwa w dniu 18 czerwca br. był imprezą niezapomnianą. Organizatorami była Szkoła Podstawowa nr 4 w Nowym Targu, Parafia Św. Brata Alberta oraz Urząd Miasta Nowy Targ. Festyn zgromadził nie tylko okolicznych mieszkańców, ale też liczną rzeszę gości z całego regionu oraz przedstawicieli władz lokalnych m. in. Burmistrza Miasta pana Grzegorza Watychę, Przewodniczącego Rady Miasta pana Andrzeja Rajskiego, Radnych Rady Miasta panią Danutę Szokalską-Stefaniak, pana Janusza Tarnowskiego,  Leszka Pustówkę,  Pawła Liszkę oraz Grzegorza Luberdę. Wśród znamienitych gości można też było dostrzec przedstawicieli kultury panią Wandę Szado-Kudasik, pana Marcina Kudasika czy przedstawicieli duchowieństwa, a przede wszystkim księdza Franciszka Rembiesę.

Atrakcji było co niemiara. Przede wszystkim dostępne dla wszystkich dzieci różnego rodzaju zjeżdżalnie, skocznie, trampoliny, ścianki wspinaczkowe, ponadto rozgrywki sportowe - mecz unihokejowy: uczniowie SP4 kontra absolwenci SP4, turniej halowej piłki nożnej, konkursy i zabawy. Na scenie można było podziwiać zdolności wokalne, taneczne i aktorskie nie tylko uczniów naszej szkoły, ale też GOŚCIA HONOROWEGO - Burmistrza Miasta pana Grzegorza Watychy, który świetnie akompaniował na "perkusji". Nie zabrakło też służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej i GOPR-u ochoczo prezentujących możliwości posiadanego sprzętu ratowniczego. Przez cały czas pobyt umilała świetna muzyka najpierw zespołu "Boliwia", następnie "Bartki", a na koniec "Kumpli Janosika". Najwytrwalsi w romantycznej scenerii zachodzącego słońca mogli wzbić się ponad wszystko i wszystkim przeżywając niezapomniany lot balonem.

Jednak najwięcej emocji wzbudziła loteria fantowa, która jak co roku zafascynowała tych, którzy uważają się za szczęśliwców. Wielu poczuło się zawiedzionych lecz, niestety, wybraniec losu mógł być tylko jeden, tym razem okazał się nim uczeń klasy trzeciej naszej szkoły, który wylosował - "dron" - wspaniałe, niezwykle popularne ostatnio, urządzenie elektroniczne. Mamy nadzieję, że szczęśliwi posiadacze pozostałych głównych nagród takich jak tablety czy drukarka są równie usatysfakcjonowani.

Zapisując do historii kolejną, udaną inicjatywę kulturalno - oświatową w naszym regionie pragniemy podziękować wszystkim sponsorom, współorganizatorom i ludziom dobrej woli za zaangażowanie w pracę na rzecz społeczności lokalnej, a miłym gościom za udaną zabawę, i już dziś zaprosić na kolejny Festyn - za rok.Tymczasem zapraszamy do bogatej galerii zdjęć.