Festyn Rodzinny dla dużych i małych

16/06/2019

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
Janusz Korczak

Wszyscy uczniowie - i duzi, i mali - z niecierpliwością czekali na wielkie wydarzenie, jakim jest co roku Festyn Rodzinny. 16 czerwca boisko przy szkole zapełniło się licznymi atrakcjami. Kto chciał, mógł spróbować swoich sił w rozgrywkach sportowych, skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, zabawić się przy Kole Fortuny, wziąć udział w rodzinnych grach i zabawach oraz konkursach plastycznych. Dla chemików-amatorów otwarto Laboratorium Chemiczne, gdzie można było poeksperymentować i zobaczyć, jak w najprostszy sposób zrobić tzw. "glutka". Nie zabrakło też występów uczniów naszej szkoły: tanecznych zespołów dziecięcych, czy zespołów muzycznych. Swoje talenty aktorskie pokazywały przedszkolaki w przedstawieniu "Bajka z życzeniami", a talenty językowe - uczniowie klas drugich, którzy przekonywali, że są "Z angielskim za pan brat". Kto nie miał okazji sam stać się karateką, mógł zobaczyć pokaz sztuk walki i chociaż przez chwilę poczuć się jak w filmie "Karate Kid". Imprezie towarzyszyły: pokazy straży pożarnej i policji oraz motocyklistów z klubu ?Zbóje z Gór? choć pogoda pokrzyżowała plany, zwłaszcza tym ostatnim. Do kogo uśmiechnął się szczęśliwy los, mógł zostać posiadaczem tableta, gofrownicy, bonu towarowego na określoną kwotę albo innych, nie mniej atrakcyjnych nagród. Imprezie towarzyszyły muzyczne przeboje z lat 80-tych,  których wykonawcą był Paweł Gryc. Na koniec amatorzy tańca mogli rozwijać swoje talenty w czasie dyskoteki, która trwała do późnych godzin wieczornych. Przez cały czas trwania festynu można było spróbować pysznych domowych wypieków, zjeść bigos czy kiełbaskę oraz napić się kawy albo herbaty. Radości z całodziennej zabawy nie popsuła nawet burza z piorunami, która w pewnym momencie rozpętała się nad Nowym Targiem.

Tak liczne atrakcje nie miałyby z pewnością miejsca, gdyby nie hojność sponsorów, którym w tym miejscu chcieliśmy podziękować za ich wkład w to, że widzieliśmy dzisiaj liczne, roześmiane buzie naszych uczniów - i tych dużych, i tych małych. A jak mawiał Janusz Korczak: "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".