Finał akcji "Odblaskowa szkoła"

06/11/2015

05.11.2015r. odbyło się podsumowanie akcji "Odblaskowa Szkoła". Na zakończenie działań podejmowanych przez uczniów wraz z koordynatorami: panią Lucyną Jaróg i Danutą Piekarczyk i - klasa I b przedstawiła scenkę sytuacyjną, "Alicja na wiejskiej drodze", podkreślającą najważniejsze hasła dotyczące bezpieczeństwa w domu, szkole i na drodze. Po zakończeniu części artystycznej, Dyrektor Szkoły wręczył nagrody i dyplomy za konkursy jakie miały miejsce podczas trwania akcji w naszej szkole oraz na ręce wychowawców oddziałów przedszkolnych przekazał kolejne odblaski dla maluchów.

Nasza szkoła przystąpiła już po raz czwarty do konkursu Odblaskowa Szkoła organizowanego przez Małopolską Komendę Policji w Krakowie oraz przy współpracy Powiatowej Komendy Policji w Nowym Targu. Główny cel to poprawa bezpieczeństwa dzieci na drodze poprzez promocję noszenia elementów odblaskowych. Wśród naszych uczniów nie musimy już promować noszenia kamizelek, bo to dzięki licznym działaniom podejmowanym w ramach konkursu stało się normalnością. Uczniowie są widoczni w autobusie, w górach na szlaku rowerowym w parku, wokół szkoły a to za sprawą obowiązkowego noszenia kamizelek oraz współpracy wychowawców, Dyrekcji, nauczycieli i rodziców naszej szkoły.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom z Samorządu Uczniowskiego za współpracę.