Finał Odblaskowej Szkoły

08/11/2016

Podsumowanie realizacji zadań w ramach projektu "Odblaskowa Szkoła".

Tegoroczny Małopolski Konkurs "Odblaskowa szkoła" został uroczyście zakończony podczas finałowej akademii. W czasie uroczystości klasa IIb i IVa przygotowały krótki program słowno-muzyczny, który po raz kolejny przypomniał zasady bezpieczeństwa, jakie należy zachowywać na drodze oraz jakie mogą być skutki i konsekwencje beztroskiego zachowania dzieci, zarówno w ruchu pieszych, jak i na jezdni.

Pan Dyrektor, wspólnie z koordynatorami akcji, wręczył nagrody i dyplomy za szkolne konkursy plastyczne "Jestem widoczny", "Odblaskowy ludzik" oraz konkurs wiedzy o ruchu drogowym w klasach III-VI. W ramach konkursu zostały przeprowadzone liczne zadania. Odbyło się spotkanie z udziałem policjantów w klasach II, gdzie uczniowie pod bacznym okiem funkcjonariuszy prawa przechodzili przez jezdnię. Najmłodszym uczniom naszej szkoły przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w osobie pani Doroty Garbacz oraz pana Marcina Ciesielskiego, wręczyli elementy odblaskowe oraz przeprowadzili pogadankę. Ponadto przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili w klasach I-VI pokaz udzielania pierwszej pomocy, jak również rozdawali ulotki informacyjne dla rodziców podczas wywiadówki. Odbyła się również Dyskoteka Odblaskowa dla uczniów klas 0-III. O tym, że nasi uczniowie są widoczni w ruchu drogowym i dbają o swoje bezpieczeństwo, świadczą wszystkie wyjścia uczniów na wycieczki oraz wyjazdy, ponieważ nasza szkoła posiada na wyposażeniu kamizelki odblaskowe dla uczniów. Szkolnymi koordynatorami konkursu są mgr Danuta Piekarczyk, mgr Lucyna Jaróg.