Góra grosza

07/01/2014

"Góra grosza" organizowana po raz XIV przez Towarzystwo "NASZ DOM" trwała w szkołach i przedszkolach w całej Polsce od 25 listopada do 6 grudnia 2013r.
Nasza szkoła również przyłączyła się do tej szlachetnej akcji, której celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu dzieci, które przebywają w domach dziecka, pogotowiach rodzinnych czy rodzinach zastępczych.

Uczniowie przez dwa tygodnie zbierali w klasach monety. Potem nastąpiło wielkie liczenie. Klasa nr 2 zamieniała się po lekcjach w bank, gdzie uczniowie przeliczali zebrane drobniaki. Z dumą możemy ogłosić, że nasza szkoła uzbierała imponującą kwotę: 371 zł i 34 gr.

Podziękowania należą się wszystkim, dzięki którym nasza "góra grosza" z dnia na dzień powiększała się!