Harmonogram działań w ramach konkursu "Odblaskowa Szko

19/10/2016

"Bądź bezpieczny, bądź widoczny"

Harmonogram działań

w ramach akcji "Odblaskowa Szkoła"

w roku szkolnym 2016/2017

W roku szkolnym 2016/17 szkoła po raz kolejny przystąpiła do konkursu "Odblaskowa Szkoła" zorganizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym oraz dbanie o bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły.

Harmonogram działań w ramach akcji:

1.Sprawdzenie wyposażenia uczniów w kamizelki odblaskowe oraz elementy odblaskowe.

2.Promowanie noszenia kamizelek odblaskowych i odblasków podczas wyjść i wycieczek szkolnych.

3.Konkurs plastyczny dla klas I-II pt.  "Jestem widoczny- jestem bezpieczny".

4.Konkurs plastyczny dla klas IV-VI pt. "Odblaskowy ludzik".

5.Wykonanie przez uczniów klas młodszych ilustracji pt. "Bezpieczeństwo nie tylko na drodze".

6.Konkurs Wiedzy o ruchu drogowym dla uczniów klas III oraz uczniów klas IV-V.

7.Wykonanie przez uczniów klas starszych  "Bezpiecznego pociągu" - dowolna tematyka związana z bezpieczeństwem.

8.Spotkanie z policjantem klas II.

9.Wykonanie gazetek promujących bezpieczeństwo.

10.Zorganizowanie akcji  "Odblaski" dla społeczności lokalnej w kościele parafialnym św. Brata Alberta na Niwie.

11.Przygotowanie przedstawienia o bezpieczeństwie na zakończenie akcji "Odblaskowa Szkoła".

12.Zorganizowanie zajęć pierwszej pomocy dla klas 0-I - prowadzący p. Maciej Zborowski.

13.Wycieczka rowerowa klas starszych.

14. Zorganizowanie odblaskowej dyskoteki dla społeczności uczniowskiej.

Koordynator akcji: mgr Danuta Piekarczyk, mgr Lucyna Jaróg