I Nowotarski Dzień Misyjny

24/10/2013

W dniu 23 października 2013r. uczniowie klasy IIa i IIIa wraz z nauczycielami: p. Lucyną Jaróg, p. Marią Kilanowicz-Rusnak i p. Danutą Piekarczyk  wzięli udział w I Nowotarskim Dniu Misyjnym. Odbył się on w ramach projektu "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia". Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z siostrą misjonarką i obejrzały wystawę przybliżającą działalność misjonarzy na różnych kontynentach. Zapoznały się z krajobrazem, kulturą, tradycją i codziennymi problemami mieszkańców krajów misyjnych. Mogły przymierzyć egzotyczne stroje i zobaczyć  ciekawe eksponaty.

W ramach I Nowotarskiego Dnia Misyjnego odbył się również konkurs plastyczny pt. "Jan Paweł II w krajach misyjnych" w których wzięły udział klasy IIa, IIIa, IVa. Wyróżnienie zdobył Dawid Plewa z klasy IIa za pracę wykonaną pod kierunkiem p. M. Kilanowicz-Rusnak. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i kalendarze misyjne.