Igrzyska Sportowe Mołodzieży Szkolnej

29/11/2019

Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Targu Mistrzem Województwa Małopolskiego w Unihokeju

W dniu 22.11.2019 roku reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w  rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego. Tym razem zawody odbywały się w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej chłopców w unihokeju.
Nasza młodzież spisała się rewelacyjnie, nie zaznając goryczy porażki została Mistrzem Województwa Małopolskiego! W pokonanym polu zostały szkoły z Lubomierza, Bolechowic, Nowego Sącza oraz Zagórza. Tym samym SP4 uzyskała prawo do startu w finałowym turnieju Mistrzostw Polski, które najprawdopodobniej
zostaną rozegrane w maju, w Elblągu .
Oczywiście już samo dotarcie poprzez eliminacje do finałów wojewódzkich można odbierać w kategoriach dużego sukcesu, a awans na Mistrzostwa Polski to swego rodzaju spełnienie marzeń naszych młodych sportowców.
Szkołę, pod kierownictwem
mgr Karola Majewskiego reprezentowali uczniowie klas VIII a i VIII b w składzie: Patryk Garb (kapitan), Jakub Sawera, Mateusz Stołowski, Michał Bryniarski, Hubert Pasiut, Kamil Maślanka, Mateusz Czubernat, Daniel Leśniak, Przemysław Święchowicz oraz Przemysław Bełtowski.