III Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

27/04/2016

"Przyroda bez człowieka może żyć, ale człowiek bez przyrody - ZGINIE"

W dniu 26 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy "Dbaj o przyrodę". Celem konkursu było rozwijanie szacunku do przyrody i umiejętności harmonijnego z nią współżycia, budzenie ciekawości poznawczej i zainteresowań przyrodniczych oraz rozbudzanie świadomości ekologicznej. Gościli u nas uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 2, nr 5 i nr 6 wraz ze swoimi opiekunami. W konkursie uczestniczyło 12 uczniów z klas drugich, po trzech z każdej szkoły. Naszymi przedstawicielami byli: Martyna Łukasik, Norbert Tętnowski z klasy IIb oraz Adam Czubernat z klasy IIa.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, rozwiązywali krzyżówkę, układali puzzle przedstawiające zwierzęta, przyporządkowywali miesiące do pory roku, przedstawiali cechy charakterystyczne ptaków, ssaków, płazów i gadów oraz cechy danej pory roku. Zwycięzcy otrzymali  pamiątkowe dyplomy i nagrody. W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Szkoła Podstawowa nr 5
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękują za udział w konkursie organizatorzy: Lucyna Jaróg, Maria Kilanowicz - Rusnak, Halina Zamojska.