Imbryczek dobroci

20/02/2013

Kochani!

Spośród wielu baśni Andersena jest też taka, która opowiada "drogę życiową" imbryka do herbaty. Na początku tej drogi stoi dumny z jakości materiału, z posiadanych kształtów i z funkcji, jaką ma do spełnienia. Wszystko to predysponowało go do roli króla stołu. Pewnego dnia jednak niezręczna ręka upuściła imbryk na ziemię: szyjka się stukł, stłukło się ucho. I imbryk podarowano biednej kobiecie, a ta przeznaczyła go na doniczkę. Kiedy napełniono go ziemią, odczuł to jak pogrzeb. Ale potem poczuł, że wstąpiło w niego nowe życie i nieznane siły: bił puls cebulki kwiatowej, rosła zieleń, rozwijał się kwiat. A imbryk patrząc na jego piękno zapominał o sobie. I powtarzał, aby zapamiętać:

To prawdziwe błogosławieństwo zapomnieć przez innych o sobie.

Ks. Kazimierz Wójtowicz

"Imbryczek dobroci"

Gdzieś obok nas, po sąsiedzku, blisko, na "wyciągnięcie serca" są ci , którzy potrzebują naszej pomocy. Mijamy ich codziennie, czasem z uśmiechem, czasem z pośpiechem, bo przecież nie możemy nic więcej?

A jednak nie chcemy zostawić bez pomocy tych, którzy stoją najbliżej nas. Jesteśmy jedną społecznością, szkolną rodziną, dlatego rozpoczynamy akcję "Imbryczek dobroci". Przygotowujemy w Imbryczku pomoc skierowaną do dzieci z naszej szkoły. W pierwszej kolejności chcemy solidaryzować się pomocnym gestem z rodzinami wychowującymi niepełnosprawne dzieci. W nieco dalszej perspektywie będziemy wspierać uczniów pochodzących z ubogich rodzin, wreszcie obejmiemy pomocą tych, którzy znajdą się w trudnej sytuacji życiowej. Jak skuteczne i efektywne będą nasze przedsięwzięcia, to zależy nie tylko od naszego ogromnego entuzjazmu, chęci niesienia pomocy, ale również od wielu ludzi, którzy "pomogą nam pomagać", dlatego zwracamy się do Was, drodzy rodzice o wpieranie naszych działań. W najbliższym czasie pragniemy zrealizować następujące inicjatywy:

1. "Słodka środa"- polegająca na sprzedaży, w każdą środę, ciast upieczonych przez nieocenione mamusie naszych uczniów.

2. Skarbona "Wdowi grosz"- w okresie Wielkiego Postu w każdej klasie będzie umieszczona skarbona, do której uczniowie będą mogli wrzucać dobrowolne kwoty.

3. Kiermasz rozmaitości- już dziś prosimy o domowy przegląd rzeczy "niepotrzebnych". To mogą być zabawki (w dobrym stanie),książki, gry komputerowe, ( z których nasze pociechy już "wyrosły"), szkolne akcesoria, mogą być również ubrania-ale w tym przypadku prosimy o nieużywane. Kiedy uda nam się zgromadzić dostateczną ilość rzeczy, zorganizujemy kiermasz, na którym z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego, w dobrej cenie.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży słodkości i kiermaszowych niezwykłości, a także wielkopostnych wyrzeczeń wrzuconych do skarbony, będą darem dla potrzebujących. Specjalnie powołana komisja, złożona z przedstawicieli Grona Pedagogicznego i Komitetu Rodzicielskiego będzie czuwała nad rzetelnym wypełnianiem założeń akcji "Imbryczek dobroci"