Innowacja języka angielskiego w klasie I - lekcja otwarta dl

05/06/2017

Uczenie się innego języka jest nie tylko uczeniem się innych słów na te same rzeczy, ale także uczeniem się innego sposobu myślenia o rzeczach.
Flora Lewis

W dniu 31 maja 2017 r. w naszej szkole została przeprowadzona lekcja otwarta z języka angielskiego w klasie I, w której realizowany jest program innowacji pedagogicznej. W lekcji uczestniczyli rodzice uczniów klasy I a oraz p. Danuta Piekarczyk - pedagog szkolny. Celem zajęć było zaprezentowanie nowoczesnych metod i form pracy z dużym naciskiem na komunikację językową. Dzięki temu dzieci w sposób ciekawy przyswoiły nowe słownictwo związane z rodziną, a także poznały drzewo genealogiczne rodziny Bear. Uczniowie bardzo chętnie opowiadali o swoich członkach rodzin, wymyślali imiona dla nowych członków rodziny Misiów, śpiewali piosenki, a swoją wiedzę bardzo ochoczo chcieli podsumować próbując swoich sił w klasowej wersji Milionerów przedstawionej na tablicy interaktywnej. Uczniowie udowodnili, że nauka języka angielskiego nie musi być trudna, a dzięki nowej technologii może być bardzo ciekawa i absorbująca. Podczas lekcji dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą i aktywnością, a także autentycznością w komunikacji językowej, co zostało dumnie zauważone przez rodziców, którzy byli bardzo zadowoleni z udziału w lekcji.
Lekcję przygotowała: Jadwiga Stołowska-Skrzypczyk-nauczyciel języka angielskiego