Jak powstaje program telewizyjny?

17/12/2019

"Film buduje się z wielu maleńkich kawałków, bardzo ostrożnie, aby nie zburzyć delikatnej struktury."
Wycieczka na plan filmowy Telewizji TVN

Dnia 16 grudnia klasa VI a wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Krakowa, by poznać specyfikę pracy w telewizji. Jej tajniki zdradzał uczniom Jerzy Kramarczyk - człowiek orkiestra - aktor teatralny i filmowy, reżyser oraz scenarzysta. W czasie monologu pana Jerzego usłyszeć można było także Kaczora Donalda, Smerfy czy postacie ze słynnej bajki "Strażak Sam" i  to z ust jednego człowieka! Pan Kramarczyk okazał się też bowiem mistrzem dubbingu.

Uczniowie zwiedzili plany filmowe, na których kręcone są aktualnie emitowane w TVN programy. Dowiedzieli się m.in., że jedno pomieszczenie może być i ringiem bokserskim, i nowoczesnym mieszkaniem, a od tego, jakiego koloru założymy ubranie, zależy to, czy będzie nas widać w telewizji, czy nie.

Tym razem widać było na szczęście wszystkich, gdyż klasa zamieniła się w aktorów  i stworzyła swój własny talk show nakręcony przez opiekunki, którymi dyskretnie kierował reżyser Kramarczyk.

Wycieczka była niezwykle udana, wszyscy pełni wrażeń, a może i filmowych marzeń, wrócili do domów.