Jasełka w "Jatkach"

12/01/2016

"Aniołowie, aniołowie biali,
na coście to tak u żłobka
czekali, pocoście tak
skrzydełkami trzepocąc
płatki śniegu rozsypali
czarną nocą? "

W kameralnym nastroju nowotarskiej galerii "Jatki" mogliśmy podziwiać kolejny raz wspaniałą grę naszych małych aktorów z klasy IIa przedstawiających "Jasełka".  Uczniowie z właściwą sobie lekkością i pewnością siebie przemierzali kolejne etapy historii zbawienia, by doprowadzić widzów do tak oczekiwanego, choć dobrze znanego momentu Narodzenia. Przewodnikiem po tych niełatwych ścieżkach była Julka Sulka z klasy Vb, która z wdziękiem zabawiała publiczność w czasie przerw na zmianę dekoracji, proponując wspólne kolędowanie. A wśród zasłuchanych i głęboko przeżywających to wydarzenie członków rodzin naszych aktorów oraz sympatyków szkoły, w gronie widzów można było dostrzec skupioną twarz pana Waldemara Wojtaszka - zastępcy Burmistrza Miasta, który po przedstawieniu  serdecznie gratulował pani Beacie Stasik i pani Marlenie Sulce, tak udanego przedstawienia. My również dołączamy się do tych, ze wszech miar zasłużonych gratulacji i zapraszamy do galerii zdjęć.