Kampania 19 dni przeciw przemocy wobec dzieci i młodzieży.

04/11/2016

Rozpoczynamy "Kampanię 19 dni przeciw przemocy wobec dzieci i młodzieży".

Uczniowie klas VI wezmą udział w zadaniach przygotowanych przez organizatorów kampanii, pod kierunkiem wychowawców, pani mgr Renaty Staszel oraz pani mgr Marleny Sulki. Koordynatorem akcji jest pedagog szkolny.

Podczas akcji pragniemy szerzyć hasło: "Przemocy, mówimy nie". Chcemy rozbudzić świadomość konsekwencji i zagrożeń wynikających z stosowania przemocy. Przypomnimy i porozmawiamy z uczniami na temat rodzajów przemocy i przeprowadzimy wywiad z mieszkańcami osiedla, zorganizujemy szkolny konkurs plastyczny wśród uczniów klas VI a także przygotowujemy materiał szkoleniowy na konferencję na temat: "Zaniedbanie społeczne. Zaniechanie. Zaniedbanie higieny osobistej."

Mamy nadzieję, że ta kampania uwrażliwi uczniów na krzywdy i ból, wszystkich tych, którzy cierpią z powodu przemocy.