Kampania "Biała Wstążka"

26/11/2019

STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET!

Kampania "Biała Wstążka" to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w 60 krajach. Kampania ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania.
W dniu 27.11.2019 r. nasza szkoła przyłącza się do tej Kampanii poprzez zajęcia edukacyjne na temat przemocy wobec kobiet, przeprowadzane na zajęciach z wychowawcą oraz przypięcie symbolicznej białej wstążki.
Zapraszamy wszystkich do symbolicznego sprzeciwu wobec przemocy do kobiet, poprzez noszenie białej wstążki w tym dniu.
Kampanię wśród uczniów, nauczycieli i rodziców przeprowadzą członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu w dniu 27.11.2019 r.