Kampania społeczna

06/11/2017

19 dni przeciw przemocy wobec dzieci i młodzieży

Nasza szkoła już po raz drugi bierze udział w szczególnej akcji - Kampanii 19 dni przeciw przemocy wobec dzieci i młodzieży. Jest to międzynarodowa inicjatywa zorganizowana przez fundację  WWSF, dotyczy wszelkiego rodzaju przemocy, której poddawane są dzieci i młodzież.

Organizatorem tego projektu w Nowym Targu jest Fundacja "Szczęśliwe Jutro", z którą rozpoczęliśmy w tym roku współpracę. Działania, które będą się odbywały w naszej szkole, są koordynowane przez panie Dorotę Kowalczyk i Danutę Piekarczyk. Polegają one na: przeprowadzeniu godzin wychowawczych w klasach szóstych i siódmych na temat przeciwdziałania przemocy, zrobieniu gazetki na korytarzu pt. "Głód i niedożywienie", nagraniu przez Tomasza Bałę filmu pt. "Zaniedbana", ozdobieni szkolnej skrzynki zaufania na niebiesko i przyczepieniu do niej pomarańczowej kokardki (takie skrzynki umieszczone zostaną w każdej szkole biorącej udział w akcji).

Reprezentanci naszej szkoły  (wybrani uczniowie klas siódmych) wraz z panią Dorotą Kowalczyk będą brali udział 13 listopada w międzyszkolnych zawodach sportowych i plastycznych oraz kursie samoobrony  pod hasłem "Mówimy Stop Przemocy, gramy fair play" oraz wyjdą z panią Danutą Piekarczyk na podsumowanie akcji, które odbędzie się dnia 16 listopada w MOK-u. W ramach współpracy z Fundacją  "Szczęśliwe Jutro" odbędzie się także spotkanie z funkcjonariuszami KPP w Nowym Targu na temat "Cyberprzemocy", a w okresie Wielkanocy zostanie zorganizowany w naszej szkole Kiermasz na rzecz podopiecznych fundacji. Mamy nadzieję, że podejmowane działania skutecznie pokażą naszym uczniom jak reagować na przejawy przemocy i jak postępować, by unikać przemocy w codziennym życiu rodzinnym czy rówieśniczym.