Klasy czwarte na lekcjach przyrody w terenie

15/09/2015

Piękno polskiej przyrody zachwyca młodzież

Nasi uczniowie szczególnie cenią piękno podhalańskiej przyrody i doceniają walory krajobrazowe swojego regionu. W miarę możliwości poznają naturę w plenerze i kiedy tylko nadarzy się okazja wyruszają w teren aby to, o czym się uczą zobaczyć, poczuć i dotknąć. Tradycją stała się stała współpraca szkoły z Nadleśnictwem Nowy Targ. Uczniowie korzystają z możliwości spotkania z panem leśniczym, który ciekawie i z pasją opowiada o lesie, jego budowie, mieszkańcach, walorach i funkcjach. 11 września uczniowie z klas czwartych wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w "zielonej" lekcji przyrody w Borze na Czerwonem. Wędrując ścieżką edukacyjną rezerwatu zapoznawali się z jego florą i fauną, dowiedzieli się czym są torfowiska, dlaczego są tak cenne i unikatowe oraz dlaczego należy je chronić. Dzieci miały okazję zobaczyć rzadkie gatunki roślin np. mcha torfowca, bagno zwyczajne, rosiczkę, usłyszały o Naturze 2000 i o torfie, który przy dobrych warunkach przyrasta jeden mm na rok.