Klasy czwarte na wycieczce w Niedzicy

16/06/2016

Spiska Kraina uczy i bawi

Edukacja i dobra zabawa - dwa słowa opisujące wycieczkę klas czwartych do Parku Spiska Kraina w Niedzicy. Uczniowie 4a i 4b wybrali się 13 czerwca wraz z wychowawczyniami do Parku Miniatur i Parku Rozrywki, gdzie radość i dobra zabawa nie znają limitu wieku! W parku zgromadzone są miniatury w skali 1:20 najważniejszych zabytków Podtatrza m.in.: zamków "Dunajec", Lubowla, zamku orawskiego, czorsztyńskiego i pienińskiego, Czerwonego Klasztoru, kościoła w Dębnie, dworów: Tetmajerów w Zubrzycy Górnej, Uznańskich. Tutaj historia nie jest podzielona na polską i słowacką - to wspólna opowieść ludzi Podtatrza o historii i kulturze tego regionu. Po godzinie nauki nastąpił czas na szaleństwo i zabawę w Parku Rozrywki. Uczniowie bawili się pod okiem instruktorów skacząc, wspinając się i zjeżdżając na: Golden Bungee, torze pontonowym, parku linowym niebieskim i żółtym, dmuchańcach (zamku, zjeżdżalni, ściance wspinaczkowej, tunelu). Marlenka skorzystała dodatkowo z kina XD i pokazu w planetarium, a grupka śmiałków stworzyła dwie drużyny, które przyłączyły się do mrocznych sił zła pod wodzą Lorda Vadera i rycerzy Jedi stając po jasnej stronie mocy (paintball laserowy). Polecamy!