Konkurs czytelniczy dla klas trzecich

09/12/2016

"Słowami w serca, sercem w słowa"

Julian Tuwim  -  Poeta, czarodziej słowa

Julian Tuwim to jeden z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku, który pisał zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Do dziś jego utwory wzruszają i bawią kolejne pokolenia czytelników.
Wiersze dla dzieci to ta część twórczości Juliana Tuwima, którą wszyscy znamy i z którą najbardziej kojarzy nam się ów poeta. Wiersze te, to rymowane opowiastki o różnych postaciach, przedmiotach, jedzeniu i zwierzętach. Wszystkie są napisane dowcipnym językiem, wszystkie opisują jakiś fragment rzeczywistości, wiele z nich ma ukryty morał lub przesłanie. Ten niezwykły poeta i jego twórczość  stali się tematem Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla klas trzecich  - "Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?" . Finał konkursu odbędzie się w naszej szkole końcem marca 2017 r., natomiast w dniu 02.12.2016 r. został przeprowadzony szkolny etap tego konkursu, w którym udział wzięli uczniowie klas: 3a i 3b.
Komisja skrupulatnie podliczyła punkty i okazało się, że kilkoro uczestników uzyskało takie same wyniki, dlatego przeprowadzono dogrywkę, która wyłoniła trzech zwycięzców. Oto oni:
I miejsce - Karolina Kucharska kl.3a
II miejsce - Oskar Kalęba kl.3a
III miejsce - Martyna Łukasik kL.3b
Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w marcowym finale, a wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
I Ty Drogi Czytelniku na pewno pokochasz stworzonych przez poetę bohaterów, ulegniesz czarowi pełnego magii i humoru świata, który wyczarował w swoich wierszach. Zapraszamy więc do lektury utworów Juliana Tuwima - nie tylko uczestników konkursu, ale także wszystkich uczniów szkoły!