Konkurs czytelniczy "W świecie wierszy Juliana Tuwima&q

10/04/2019

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem".

W dniu 03.04.2019r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "W świecie wierszy Juliana Tuwima". W konkursie brali udział uczniowie klas trzecich z nowotarskich szkół. Trzecioklasiści wykazali się bardzo dobra znajomością osiemnastu wierszy Juliana Tuwima. Zmierzyli się z zadaniami o różnym stopniu trudności, wiele zadań wymagało wykazania się szczegółową wiedza na temat treści wierszy. Uczniowie prezentowali samodzielnie wykonane plakaty, inwencja twórcza dzieci oraz słowna prezentacja wzbudziła podziw komisji.

Komisja w składzie: Beata Stasik, Irena Hornik, Bernadeta Wijas, Halina Fryźlewicz, Lucyna Kulig, po sprawdzeniu poszczególnych konkursowych prac oraz ocenie dokonanej przez uczestników prezentacji plakatu przyznała:

I miejsce -  Zofii Giełczyńskiej  SP nr 3

II miejsce - Sylwii Paw SP nr 11