Konkurs Literacki

03/04/2017

"Jeśli istnieje książka, którą bardzo chciałbyś przeczytać, ale nie została jeszcze napisana, to musisz napisać ją sam" - Toni Morrisom

W Szkole Podstawowej nr 4 w Nowym Targu odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacki "Nowe przygody znanych książkowych bohaterów" mający na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością określonych utworów, ale także kreatywnością i umiejętnościami  literackimi, ponieważ podstawowe zadanie konkursowe polegało na napisaniu pracy literackiej ukazującej nowe przygody poznanych książkowych bohaterów.

Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki, a dzieci zaprezentowały  ogromną inwencję twórczą i zdolności pisarskie. Wśród nadesłanych na konkurs prac znalazły się m.in. "Opowieść o 11 Skarpetce" - ciąg dalszy książki napisany przez Szymona Staszla z klasy 2b SP4; trzymające w napięciu jak najlepszy kryminał opowiadanie na podstawie książki "Ture Sventon w Sztokholmie" pt. "Wilczuś złapany"  Julii Udzieli z kl.2a SP 6. Bogusia Sięka z kl.2a SP4 przedstawiła dalsze losy Królewny Śnieżki jako szczęśliwej mamy sześciu dziewczynek i sześciu chłopców w pracy pt. "Pociechy krasnoludków". Pojawiły się też opowiadania na podstawie "Chłopców z placu Broni", "Opowieści z Narnii", "Zaopiekuj się mną. Wróć Afiku" oraz baśni Andersena.

W dniu 23.03.2017 r. komisja w składzie: mgr Bogusława Mozdyniewicz, mgr Maria Kołacz, mgr Lucyna Jaróg przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii klas I - II :

I miejsce ex aequo - Julia Udziela SP 6 i Szymon Staszel SP 4

II miejsce - Bogumiła Sięka SP 4

III miejsce - Oleg Kopeć SP 6

W kategorii klas III - IV:

I miejsce ex aequo - Lena Paw SP 11 i Robert Jaróg SP 4

II miejsce - Aurelia Wojeńska SP 4

III miejsce - Nikola Maciaszek SP 11

Wyróżnienie - Paula Japoł SP 6

W kategorii klas V - VI:

I miejsce - Jakub Staszel SP 4

II miejsce - Aneta Wijas SP 4

Serdecznie gratulujemy twórcom i opiekunom, a wszystkie nagrodzone prace ukażą się drukiem w kolejnym wydaniu szkolnej gazetki. Już dziś zapraszamy do jej lektury!