Konkurs matematyczny dla klas trzecich

29/05/2018

"Świetny ze mnie matematyk"

29 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Nowym Targu odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny, na którym naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III a: Bogumiła Sięka, Bartłomiej Liszka i Karol Tylecki. Miło nam zakomunikować, że uczniowie ci zdobyli III miejsce.

Przygotowania do konkursu międzyszkolnego poprzedził przeprowadzony w szkole V Konkurs Matematyczny "Świetny ze mnie matematyk", który odbył się w dniu 18 maja 2018r.  dla uczniów klas trzecich. Konkurs ten zorganizowany był przez panią Halinę Zamojską. W etapie szkolnym wzięło udział 9 uczniów. Test składał się z 17 zadań o różnym stopniu trudności. Łączna ilość punktów do zdobycia to 33 punkty. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
Opiekunami uczniów były panie Maria Kołacz, Lucyna Jaróg i Anna Chabrzyk.

Wyniki uczestników konkursu:

Bogumiła Sięka - uczennica kl. III a, 22,5 pkt.,

Bartłomiej Liszka - uczeń kl. III a, 20,5 pkt.,

Szymon Staszel - uczeń kl. III b, 20 pkt.,

Karol Tylecki - uczeń kl. III a, 16 pkt.,

Aleksandra Jaskierska - uczennica kl. III b, 15 pkt.,

Wiktoria Krzysztoń - uczennica kl. III b, 13 pkt.,

Kamil Montsko - uczeń kl. III c, 10 pkt.,

Dawid Myrda - uczeń kl. III c, 7 pkt.,

Michał Hedwik - uczeń kl. III c, 7 pkt.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc (z tym, że z powodu nieobecności - Szymona Staszla zastąpił Karol Tylecki), reprezentowali szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym i zdobyli III miejsce.

Serdecznie gratulujemy!