Konkurs "Niepodległość" z nagrodami dla naszych uczniów!

16/11/2020

Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu przedstawiło wyniki konkursu plastycznego "Niepodległość"

Miło nam zakomunikować, iż jury XXV Powiatowego Konkursu Plastycznego "Niepodległość", którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu przekazało wyniki konkursu.

Celem konkursu było przywrócenie pamięci o roli i znaczeniu wielkich bitew i Powstań Narodowych od początków Państwa Polskiego poprzez Odzyskanie Niepodległości w 1918r. oraz I i II Wojnę Światową aż do zrywu Solidarności. Ukazanie sylwetek przywódców,postaw i czynów bohaterów narodowych, dowódców i żołnierzy Wojska Polskiego.

Na konkurs wpłynęło 190 prac z 19 placówek Oświatowych i Wychowawczych z Powiatu Nowotarskiego, jury oceniło prace i przyznało 37 nagród oraz 45 wyróżnień.

Nagrody i wyróżnienia w tym prestiżowym, trwającym od wielu lat konkursie zdobyli następujący uczniowie naszej szkoły:

DOMINIK JĘDRACZKA - LAT 7 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W NOWYM TARGU - NAGRODA

MICHAŁ STOŁOWSKI - LAT 7  SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W NOWYM TARGU - NAGRODA

FRANCISZEK PIŁAT - LAT 7 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W NOWYM TARGU - WYRÓŻNIENIE

Jury podkreśla bardzo wysoki poziom prac, różnorodność zastosowanych technik, samodzielność wykonania prac, pomysłowość, kreatywność oraz ciekawe ujęcie tematu.

Wszystkim młodym artystom z naszej szkoły oraz opiekunowi pani mgr Beacie Stasik gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.