Konkurs o lasach

31/05/2019

"Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę"

Zosia Sięka wzięła udział w III etapie konkursu  wiedzy przyrodniczej "Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę" organizowanego przez Nadleśnictwa Nowy Targ i Krościenko. Do trudnej, bo trwającej kilka miesięcy, trzyetapowej rywalizacji zgłosiły swoich uczniów 74 szkoły podstawowe z Powiatów Nowotarskiego i Tatrzańskiego. Na etapie szkolnym do pisania testów przystąpiło aż 1099 dzieci, dlatego już sam udział Zofii w tym ostatnim odcinku rywalizacji był ogromnym zaszczytem i zasłużył na gratulacje. Pokonała ona swoich kolegów z klasy: Tomka Bałę i Michała Bryniarskiego, zajmując trzecie miejsce w etapie rejonowym, który miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 i wchodząc tym samym do konkurencji finałowej.

Wydarzenie było jak zwykle bardzo atrakcyjne, a uczniowie po raz kolejny przekonali się, że nie jest łatwo zapracować sobie na zwycięstwo i wejście w posiadanie tradycyjnych statuetek sów oraz cennych nagród, które wręczyli laureatom panowie Nadleśniczowie - Olaf Dobrowolski i Roman Latoń w towarzystwie przedstawicielki Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie pani Joanny Janik.

Konkurs uatrakcyjnili goście: mogliśmy oglądać wystawę prac dendrologicznych i mieliśmy okazję porozmawiać z ich twórcą panem Januszem Bargiełą. Niezwykle ciekawe były także historie o pszczołach, opowiadane przez pana Jana Świdronia, znanego pszczelarza i Prezesa Podhalańskiego Zrzeszenia Pszczelarzy.

Zosia miała również okazję spróbować swoich sił w innej dziedzinie - udzieliła krótkiego wywiadu, do obejrzenia którego zapraszamy pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=lA-NFbzIbXU&feature=youtu.be

Serdecznie gratulujemy!