Konkurs o ochronie wód

23/06/2015

Ochraniamy, oczyszczamy i oszczędzamy!

Uczniowie klas Ib, IIa i IIIa brali udział w konkursie plastycznym pod tytułem "OOO ochraniamy, oczyszczamy, oszczędzamy" zorganizowanym przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu w ramach akcji "OOO ochraniamy, oczyszczamy, oszczędzamy", czyli promocji projektu "Modernizacja gospodarki wodnej i ściekowej w Nowym Targu" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Na konkurs nadesłano 380 prac z powiatu nowotarskiego.
Prace wysyłane na konkurs musiały pokazać tematykę ochraniania, oczyszczania i oszczędzania wody oraz postępowania ze ściekami. Nagrody otrzymali: Samuel Żółtek i Piotr Broźny z kl. IIa, a wyróżnienia: Michał Bryniarski, Jakub Sawera z kl. IIIa i Zuzanna Huziorz kl.Ib. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie imprezy uczestnicy obejrzeli na sali widowiskowej przedstawienie "Plum i Bulb, czyli problemy z wodą" - spektakl o charakterze ekologicznym, poruszający problem globalnego ocieplenia wynikającego z nieodpowiedniej eksploatacji dóbr naturalnych kuli ziemskiej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!