Konkurs o wodzie rozstrzygnięty

09/01/2020

Woda nie została nam dana raz na zawsze. Słyszycie czasem, że gdzieś brakuje wody. Myślicie, że to gdzieś daleko, może w Afryce. Ale to się zdarza także u nas. Wodę też można bardzo łatwo zanieczyścić.
Dariusz Latawiec - Prezes Zarządu MZWiK

9 stycznia 2020 roku odbyło się rozdanie nagród w konkursie dziecięcych prac plastycznych wykonanych przez uczniów nowotarskich szkół na temat  "Kraina lodu, rzek i źródełek - woda w mojej okolicy". Konkurs organizowany jest corocznie, przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu. Jury miało trudne zadanie, bo spośród 174 nadesłanych prac wybrano zaledwie 13, które zdobią kalendarz nowotarskiego MZWiK -u. Tym bardziej miło nam zakomunikować, że wśród wyróżnionych prac znalazły się aż 4 prace wykonane przez naszych uczniów, a są to: Anastazja Lendecka z kl. I a, Amelia Kułakowska, Wiktoria Plewa,  Julia Koperska i Filip Gąsior  z kl. III b.
Druga część konkursu, to konkurs fotograficzny. W tej kategorii, spośród 18 nadesłanych zdjęć, wybrane zostało jedno zdjęcie, którego autorem jest Samuel Żółtek z kl. VII a, jego fotografia zdobi osobny kalendarz.
Serdecznie gratulujemy!
W nagrodę dzieci otrzymały przybory malarskie i różne niespodzianki, a przedstawiciele szkół oczywiście kalendarze oraz zestawy edukacyjne - wśród nich pięknie napisana, przystępnie i z humorem, historia wykorzystywania wody przez człowieka pt.: "Historia higieny wodą pisana".