Konkurs plastyczny "Koleją po Podhalu"

12/06/2018

"Po torze, po torze, po torze, przez most,
Przez góry, przez tunel, przez pola, przez las,
I spieszy się, spieszy, by zdążyć na czas... "
J. Tuwim

W Szaflarach na stacji PKP, 7 czerwca przedstawiciele powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego wręczyli nagrody w Konkursie Plastycznym  "Koleją po Podhalu".  Konkurs został zorganizowany przez Starostę Tatrzańskiego, Starostę Nowotarskiego, Burmistrza Miasta Zakopane, Burmistrza Miasta Nowy Targ oraz Wójtów Gmin Biały Dunajec, Poronin i Szaflary.

Wzięły w nim udział dzieci z klas 0 - VI szkół podstawowych. Łącznie komisja oceniła 220 prac z 8 szkół z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego. Głównym celem konkursu była promocja wykorzystania alternatywnych form nisko emisyjnego transportu publicznego w życiu codziennym na terenie Podhala, ze szczególnym uwzględnieniem poruszania się koleją.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody z rąk Starosty Tatrzańskiego Piotra Bąka, Zastępcy Dyrektora Małopolskiego Oddziału POLREGIO Kazimiery Biel - Zając, Wójta Gminy Szaflary Rafała Szkaradzińskiego oraz Dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach Macieja Szostaka.

Na 16-stu nagrodzonych i wyróżnionych laureatów konkursu aż sześcioro to uczniowie naszej szkoły:

I miejsce - Dawid Łukasik z kl. I b, III miejsce - Patryk Szopiński z kl. II a, wyróżnienia: Anna Jarząbek, Adrian Sikora z kl. Ia, Wiktoria Plewa z kl.I b, Szymon Ambroż z kl. II a

Serdecznie gratulujemy!