Konkurs przyrodniczy

12/04/2018

"POZNAJMY NASZE LASY I OJCZYSTĄ PRZYRODĘ"

Uczniowie naszej szkoły: Zosia Sięka i Jakub Staszel brali udział w drugim (rejonowym) etapie Konkursu "Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę", organizowanym wspólnie przez Nadleśnictwa Nowy Targ i Krościenko.

Za pomocą jakiego przyrządu leśniczy mierzy drewno? Czym jest nalot? Co jest plonem w lesie? Które zabiegi prowadzone przez leśników w lesie są zabiegami pielęgnacyjnymi? Na czym polega cechowanie drewna? Jak rozpoznać podstawowe gatunki drzew na Podhalu?

To tylko nieliczne z pytań, na które musieli udzielić odpowiedzi uczestnicy konkursu.

W tegorocznej edycji brało udział aż 1103 dzieci z 70 szkół Podhala, Orawy i Spisza. 5 kwietnia w ośmiu szkołach odbyły się Konkursy Rejonowe, w których wzięło udział 206 uczestników. Z każdego z tych konkursów do finałowej rozgrywki awansowało troje dzieci, które 29 maja 2018 roku będą rywalizować w finałowej rozgrywce o statuetkę sowy. Nasza uczennica - Zosia zajęła III miejsce i tym samym zakwalifikowała się do ostatniej tury.